Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 1. Podręcznik. Matematyka

NOWA EDYCJA 2021-2023 Podręcznik z serii „Elementarz odkrywców. Matematyka" do klasy 2, część 1 to kontynuacja wprowadzania dzieci w świat matematyki krok po kroku, gdzie w przyjazny i prosty sposób są prezentowane nowe treści oraz kształtowane pojęcia matematyczne. Uczeń rozwija sprawność liczenia...
20,32 * 20,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,46 zł

Opis

NOWA EDYCJA 2021-2023

Podręcznik z serii „Elementarz odkrywców. Matematyka" do klasy 2, część 1 to kontynuacja wprowadzania dzieci w świat matematyki krok po kroku, gdzie w przyjazny i prosty sposób są prezentowane nowe treści oraz kształtowane pojęcia matematyczne. Uczeń rozwija sprawność liczenia i logiczne myślenie, doskonali myślenie strategiczne, utrwala rachunek pamięciowy. Podręcznik zawiera różnorodne zadania ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności.

  • Wprowadza pojęcia matematyczne i zagadnienia dotyczące umiejętności praktycznych na stronach Matematyka bliżej życia.
  • Prezentuje różne sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, co sprzyja rozwijaniu samodzielności myślenia dzieci.
  • Rozwija logiczne i strategiczne myślenie dzięki zadaniom na stronach Pomyślę i rozwiążę, w których uczeń sam musi dostrzec problem matematyczny oraz stworzyć własną strategię ich rozwiązania, odpowiednią do warunków danego zadania.
  • Rozwija umiejętności matematyczne każdego dziecka, stosując zasadę stopniowania trudności.
  • Doskonali myślenie operacyjne, utrwala rachunek pamięciowy, pomaga w kształtowaniu pojęć matematycznych oraz daje możliwość oswojenia się z przegraną dzięki ciekawym grom planszowym.

FAQ

Sekcja pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 1. Podręcznik. Matematyka"?
Krystyna Bielenica,Maria Bura,Małgorzata Kwil, Bogusława Lankiewicz są autorami tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Szkolny niezbędnik Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 1. Podręcznik. Matematyka został wydany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
790/3/2018 to nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
  • Sprawdź, czy wymienione szczegóły znajdują się na karcie oglądanego produktu.Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 1. Podręcznik. Matematyka"?
Tytuł jest częścią popularnej serii Elementarz Odkrywców.
Wzorem pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a także logiczny.


Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, lecz także partner dla uczniów, rodziców i nauczycieli, zapewniający najnowsze pomoce edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zyskało zaufanie dziesiątek tysięcy szkół oświatowych w całej Polsce.

Która to jest część podręcznika?
To wydanie stanowi 1 część.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian kupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 1. Podręcznik. Matematyka

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>