Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 2. Podręcznik. Matematyka

NOWA EDYCJA 2021-2023 Podręcznik z serii „Elementarz odkrywców. Matematyka" do klasy 2, część 2 to kontynuacja wprowadzania dzieci w świat matematyki krok po kroku, gdzie w przyjazny i prosty sposób są prezentowane nowe treści oraz kształtowane pojęcia matematyczne. Uczeń rozwija sprawność liczenia...
20,50

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,98 zł

Opis

NOWA EDYCJA 2021-2023

Podręcznik z serii „Elementarz odkrywców. Matematyka" do klasy 2, część 2 to kontynuacja wprowadzania dzieci w świat matematyki krok po kroku, gdzie w przyjazny i prosty sposób są prezentowane nowe treści oraz kształtowane pojęcia matematyczne. Uczeń rozwija sprawność liczenia i logiczne myślenie, doskonali myślenie strategiczne, utrwala rachunek pamięciowy. Podręcznik zawiera różnorodne zadania ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności.

  • Wprowadza pojęcia matematyczne i zagadnienia dotyczące umiejętności praktycznych na stronach Matematyka bliżej życia.
  • Prezentuje różne sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, co sprzyja rozwijaniu samodzielności myślenia dzieci.
  • Rozwija logiczne i strategiczne myślenie dzięki zadaniom na stronach Pomyślę i rozwiążę, w których uczeń sam musi dostrzec problem matematyczny oraz stworzyć własną strategię ich rozwiązania, odpowiednią do warunków danego zadania.
  • Rozwija umiejętności matematyczne każdego dziecka, stosując zasadę stopniowania trudności.
  • Doskonali myślenie operacyjne, utrwala rachunek pamięciowy, pomaga w kształtowaniu pojęć matematycznych oraz daje możliwość oswojenia się z przegraną dzięki ciekawym grom planszowym.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 2. Podręcznik. Matematyka"?
Krystyna Bielenica,Maria Bura,Małgorzata Kwil, Bogusława Lankiewicz to autorzy tej książki.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 2. Podręcznik. Matematyka" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
790/3/2018 - nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu przyznania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauczania.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Do której serii podręczników należy "Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 2. Podręcznik. Matematyka"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej Elementarz Odkrywców.
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


O wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją działalnością na krajowym rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na proces nauczania. Podejmując wyzwania związane z nowoczesną edukacją, dostarcza materiały, zgodne z bieżącymi zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej i komisji egzaminacyjnych.

Która to część podręcznika?
Jest to część 2 tego podręcznika.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Elementarz odkrywców. Klasa 2. Część 2. Podręcznik. Matematyka

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>