Elementarz odkrywców. Podręcznik do matematyki. Szkoła podstawowa. Klasa 3. Część 2

NOWA EDYCJA 2022-2024. Podręcznik z serii „Elementarz odkrywców. Matematyka"" do klasy 3, część 2 to kontynuacja wprowadzania dzieci w świat matematyki. W przyjazny i prosty sposób są prezentowane nowe treści oraz kształtowane pojęcia matematyczne. Uczeń rozwija sprawność liczenia i logiczne...
20,50

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,53 zł

Opis

NOWA EDYCJA 2022-2024. Podręcznik z serii „Elementarz odkrywców. Matematyka"" do klasy 3, część 2 to kontynuacja wprowadzania dzieci w świat matematyki. W przyjazny i prosty sposób są prezentowane nowe treści oraz kształtowane pojęcia matematyczne. Uczeń rozwija sprawność liczenia i logiczne myślenie, doskonali myślenie strategiczne, utrwala rachunek pamięciowy. Podręcznik zawiera różnorodne zadania ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności.

  • Prezentuje różne sposoby rozwiązywania zadań tekstowych, co sprzyja rozwijaniu samodzielności myślenia dzieci.
  • Rozwija logiczne i strategiczne myślenie dzięki zadaniom na stronach Pomyślę i rozwiążę, w których uczeń sam musi dostrzec problem matematyczny oraz stworzyć własną strategię ich rozwiązania, odpowiednią do warunków danego zadania.
  • Rozwija umiejętności matematyczne każdego dziecka, stosując zasadę stopniowania trudności.
  • Doskonali myślenie operacyjne, utrwala rachunek pamięciowy, pomaga w kształtowaniu pojęć matematycznych oraz daje możliwość oswojenia się z przegraną dzięki ciekawym grom planszowym.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Elementarz odkrywców. Podręcznik do matematyki. Szkoła podstawowa. Klasa 3. Część 2"?
Za treścią książki stoją Krystyna Bielenica, Maria Bura, Małgorzata Kwil.
Są autorami niewielu podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pozycja "Elementarz odkrywców. Podręcznik do matematyki. Szkoła podstawowa. Klasa 3. Część 2" została przygotowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik?
790/6/2019 - nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został określony numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z programem nauczania.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek do szkoły:
  • Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
  • Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej szczegóły znajdują się na stronie kupowanego produktu.Która to część podręcznika?
Jest to część 2 tego podręcznika.


Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, lecz także partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, zapewniający najnowocześniejsze pomoce edukacyjne. Poprzez innowacyjne podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, uzyskało zaufanie tysięcy placówek oświatowych w całej Polsce.

Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Treść "Elementarz odkrywców. Podręcznik do matematyki. Szkoła podstawowa. Klasa 3. Część 2" składa się z 72 stron.
Jest wypełniony treścią edukacyjną opatrzoną grafikami. Zawarto w nim ważne i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Do której serii podręczników należy "Elementarz odkrywców. Podręcznik do matematyki. Szkoła podstawowa. Klasa 3. Część 2"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej "Elementarz odkrywców".
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a przy okazji logiczny.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Elementarz odkrywców. Podręcznik do matematyki. Szkoła podstawowa. Klasa 3. Część 2

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>