Fizyka 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Nowa edycja

 • WSiP
 • 999/1/2022/z1
 • 9788302204753
 • 48 godzin + czas dostawy
Podręcznik Fizyka 1, dzięki któremu uczniowie będą potrafili obserwować zjawiska fizyczne i wskazywać zastosowanie fizyki w życiu codziennym. Podręcznik obejmuje następujące działy: Kinematyka, Dynamika, Energia i jej przemiany, Grawitacja i astronomia. Na końcu podręcznika umieszczone są dodatkowo...
62,21 * 65,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 58,21 zł

Opis

Podręcznik Fizyka 1, dzięki któremu uczniowie będą potrafili obserwować zjawiska fizyczne i wskazywać zastosowanie fizyki w życiu codziennym. Podręcznik obejmuje następujące działy: Kinematyka, Dynamika, Energia i jej przemiany, Grawitacja i astronomia.

Na końcu podręcznika umieszczone są dodatkowo scenariusze doświadczeń, które można wykonać w czasie lekcji lub samodzielnie w domu. Na końcu każdego działu znajduje się sekcja Powtórzenie działu z częścią teoretyczną i zadaniową. Atuty podręcznika: Fizyka wyjaśniona w niezwykle prosty i przystępny sposób. Popularyzatorski język wykładu oraz ciekawie opracowane tematy łagodnie wprowadzają uczniów w fizyczne zagadnienia. Prawa fizyki w odniesieniu do życia codziennego oraz wiele odwołań do techniki, medycyny i innych dziedzin nauki ułatwią zrozumienie prezentowanych zagadnień. Przedstawienie różnych sposobów oznaczania sił i wyjaśnienie konwencji przyjętej w podręczniku pomogą uczniom w zrozumieniu zjawisk fizycznych.

Trudne zagadnienia przedstawione w atrakcyjnej i przyjaznej formie sprzyjającej lepszym efektom nauczania. Przemyślane zastosowanie fotografii ułatwi naukę i zaciekawi ucznia fizyką.

Efektowne, graficzne podsumowania działów w formie kolorowych sketchnotek pomagają w powtórzeniu i utrwaleniu wiadomości oraz porządkują wiedzę. Infografiki w atrakcyjny sposób pokazują zastosowanie zasad fizycznych w otaczającym ucznia świecie, a tym samym wskazują praktyczny aspekt zdobywania wiedzy na lekcjach. Kompleksowe powtórzenie, sprawdzenie wiadomości oraz ćwiczenie umiejętności.

Powtórzenie po każdym dziale pozwala zebrać najważniejsze informacje konieczne do powtórzenia materiału przed sprawdzianem. Dla zainteresowanych uczniów, dodatkowa dawka wiedzy w postaci ciekawostek w sekcji Wiedzieć więcej. Przykłady wyjaśniające krok po kroku tok postępowania podczas rozwiązywania zadań pozwalają lepiej zrozumieć istotne zagadnienia i sprzyjają samodzielności. Niezbędnik matematyczny omawia zagadnienia z matematyki pomocne w rozwiązywaniu zadań fizycznych.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "Fizyka 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Nowa edycja"?
Podręcznik "Fizyka 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Nowa edycja" jest pracą zbiorową, więc za stworzenie treści odpowiada kilku autorów.

 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik "Fizyka 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Nowa edycja" został wydany przez Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki numer zgodności MEN ma ten podręcznik?
999/1/2022/z1 to nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.

 
Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, którym jest fizyka.

 
Przeczytaj o wydawcy tego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to uznany podmiot na polskim rynku podręczników. Począwszy od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 r., WSiP wydało dużą liczbę publikacji edukacyjnychwe współpracy z wybitnymi ekspertami i naukowcami. Oferta wydawnictwa obejmuje różne serie podręczników, repetytoria, poradniki i kursy, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.
 
Jakiego poziomu wiedzy dotyczy podręcznik Fizyka 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Nowa edycja?
Książka ta jest skierowana dla uczniów na poziomie podstawowym.

 
Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Fizyka 1. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy. Nowa edycja

 • MEN: 999/1/2022/z1
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302204753
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302204753

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>