Fizyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik do klasy 3 obejmuje następujące działy: Prąd stały i modele przewodnictwa. Pole magnetyczne. Indukcja elektromagnetyczna. Optyka geometryczna. Fale mechaniczne. Podręcznik zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje podczas matury z fizyki. Uczniowie poznają sposoby...
66,27 * 70,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 67,00 zł

Opis

Podręcznik do klasy 3 obejmuje następujące działy:

  • Prąd stały i modele przewodnictwa.
  • Pole magnetyczne.
  • Indukcja elektromagnetyczna.
  • Optyka geometryczna.
  • Fale mechaniczne.

Podręcznik zawiera wszystkie treści, których znajomość obowiązuje podczas matury z fizyki. Uczniowie poznają sposoby rozwiązywania zadań i problemów, które często pojawiają się w arkuszach maturalnych. Nowe treści są zilustrowane dużą liczbą rozwiązanych przykładów, które są dla uczniów wzorem przy rozwiązywaniu zadań.

W podręczniku znajdują się także ciekawostki Wiedzieć więcej oraz infografiki do treści popularnonaukowych wraz z zadaniami. Każdy dział jest zakończony podsumowaniem wiadomości w formie repetytorium, które pomoże uczniowi powtórzyć i utrwalić wiedzę, oraz zestawem zadań wiążących zagadnienia omówione w całym dziale. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do wszystkich zadań rachunkowych oraz stałe fizyczne.

Zakres omawianych zagadnień jest zgodny z podstawą programową w zakresie rozszerzonym.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto napisał "Fizyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorami tytułu są Barbara Sagnowska, Jadwiga Salach, Maria Fiałkowska.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale są one wyjątkowo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Fizyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika to 975/3/2021. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu listy książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
  • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej szczegóły znajdują się w opisie oglądanego produktu.Do której klasy i na jakim stopniu nauki jest wymagany ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, jakim jest fizyka.


Jakiego zakresu wiedzy jest ten podręcznik?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


O wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najdłużej funkcjonujących wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło swoją działalność w 1945 roku. Od wydania pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie przekraczającym 2 mld egzemplarzy. Aktualnie WSiP specjalizuje się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem cenionych naukowców, ekspertów i metodyków. Oprócz tradycyjnych wydań ma w asortymencie również platformę internetową WSiPnet z e-podręcznikami oraz Klub Nauczyciela.

W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Fizyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>