NOWOŚĆ Florovit Jesienny nawóz do roślin iglastych 10 kg

Florovit Jesienny nawóz do roślin iglastych 10 kg

Nawóz Florovit do roślin iglastych, przeznaczony jest do posypowego nawożenia drzew i krzewów iglastych. Celem nawożenia jest właściwe przygotowanie roślin do okresu zimowego. Właściwie dobrane składniki odżywcze wspomagają mechanizmy drewnienia, co chroni iglaki przed wymarzaniem. Dodatkowo...

76.99

-41%

129.99 zł

Cena za kg : 7.7zł

Dodaj do schowka

Opis

Nawóz Florovit do roślin iglastych, przeznaczony jest do posypowego nawożenia drzew i krzewów iglastych. Celem nawożenia jest właściwe przygotowanie roślin do okresu zimowego. Właściwie dobrane składniki odżywcze wspomagają mechanizmy drewnienia, co chroni iglaki przed wymarzaniem. Dodatkowo zwiększona zawartość potasu i fosforu, zwiększa odporność na przymrozki oraz korzystnie wpływa na gospodarkę wodną roślin. Jeżeli nawóz nie został zastosowany jesienią, należy go użyć wczesną wiosną, tuż przed ruszeniem wegetacji. Dzięki temu warunki wzrostu i rozwoju roślin w okresie wiosennym zostaną polepszone.

Składniki - Florovit Jesienny nawóz do roślin iglastych 10 kg

NAWÓZ WE Nawóz NPK (MgO + SO3) 4,5 – 8,0 – 27,0 (3,0 + 28,0) z żelazem.

Sposób przygotowania i przechowywania

Stosować od lipca do końca września rozsypując nawóz wokół drzew i krzewów. Nawożenie należy przeprowadzić dwukrotnie w odstępie 4 - 6 tygodni. W zależności od wieku i wielkości rośliny zaleca się zastosowanie 5 g (wypukła łyżeczka od herbaty) nawozu na każdy 1 metr wysokości drzewa lub krzewu. Przy obliczaniu dawki nawozu dla roślin płożących należy przyjąć 5g nawozu na każdy 1 metr średnicy rośliny. Nawóz należy stosować na powierzchni odpowiadającej średnicy korony i w miarę możliwości wymieszać z glebą, tak aby nie uszkodzić korzeni. W przypadku form kolumnowych powierzchnia wysiewu powinna być dwukrotnie większa niż średnica korony. Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 15 g nawozu.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Chronić przed dziećmi. W przypadku dłuższego stosowania zaleca się używanie rękawic ochronnych. W przypadku kontaktu ze skórą dokładnie przepłukać wodą zabrudzone miejsca. W przypadku utrzymujących się dolegliwości po połknięciu skontaktować się z lekarzem. W przypadku dostania się do oczu płukać oczy przy otwartych powiekach przez kilka minut pod bieżącą wodą. Nie dopuścić do dostania się do kanalizacji lub zbiorników wodnych. Rozsypany nawóz dokładnie zebrać, pozostałość zmyć wodą.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Florovit Jesienny nawóz do roślin iglastych 10 kg

  • Producent: Florovit
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5900861242814
  • EAN: 5900861242814
  • Wymiary: 42 x 35 x 26 cm

Inni Klienci kupili również