NOWOŚĆ Florovit Jesienny nawóz do roślin kwaśnolubnych 3 kg

Florovit Jesienny nawóz do roślin kwaśnolubnych 3 kg

Florovit jesienny nawóz do roślin kwaśnolubnych to granulowany, kompleksowy nawóz ogrodniczy jesienny do roślin kwaśnolubnych. Jest to nawóz kompleksowy nawóz, w którym każda granulka zawiera wszystkie składniki niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Daje pewność równomiernego...

29.99

-33%

44.99 zł

Cena za kg : 10zł

Dodaj do schowka

Opis

Florovit jesienny nawóz do roślin kwaśnolubnych to granulowany, kompleksowy nawóz ogrodniczy jesienny do roślin kwaśnolubnych. Jest to nawóz kompleksowy nawóz, w którym każda granulka zawiera wszystkie składniki niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin. Daje pewność równomiernego dostarczania roślinom wszystkich składników pokarmowych. Wieloskładnikowy nawóz doglebowy Florovit jesienny do roślin kwaśnolubnych przeznaczony jest do jesiennego nawożenia ogrodowych roślin wieloletnich oraz przygotowania podłoża pod przyszłoroczne zasiewy i nasadzenia. Odpowiednio zbilansowane składniki pokarmowe ułatwiają roślinom wieloletnim przystosowanie do okresu zimowego. Regularne stosowanie nawozu gwarantuje ładny wygląd roślin do późnej jesieni, skutecznie zakwasza podłoże (obniża pH) zapewniając odpowiednie warunki do rozwoju i przyswajania przezrośliny składników pokarmowych, zwiększa odporność na choroby i przemarzanie oraz zapewnia lepsze warunki wzrostu od wczesnej wiosny.

Składniki - Florovit Jesienny nawóz do roślin kwaśnolubnych 3 kg

NAWÓZ WE Nawóz NPK (MgO + SO3) 4,0 – 10,5 – 18,0 (4,0 + 35,0) z borem, miedzią, żelazem, manganem, cynkiem. 4,0% (N) azot całkowity; 4,0% (N) azot amonowy; 10,5% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 7,0% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 18,0% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 4,0% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 35,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity; 0,10% (B) bor calkowity; 0,100% (Cu) miedź całkowita; 0,165% (Fe) żelazo całkowite; 0,15% (Mn) mangan całkowity; 0,044% (Zn) cynk całkowity.

Sposób przygotowania i przechowywania

Wskazówki: Jeżeli nawóz nie został zastosowany jesienią, należy go użyć wczesną wiosną, tuż przed ruszeniem wegetacji, co polepszy roślinom warunki rozwoju już od pierwszych dni wzrostu. Aby utrzymać niski (kwaśny) odczyn gleby należy unikać stosowania kompostu, obornika i zasadowych nawozów mineralnych (saletrzak, saletra wapniowa, saletra magnezowa) powodujących wzrost pH gleby.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Chronić przed dziećmi. W przypadku dłuższego stosowania zaleca się używanie rękawic ochronnych. W przypadku kontaktu ze skórą dokładnie przepłukać wodą zabrudzone miejsca. W przypadku utrzymujących się dolegliwości po połknięciu skontaktować się z lekarzem. W przypadku dostania się do oczu płukać oczy przy otwartych powiekach przez kilka minut pod bieżącą wodą. Nie dopuścić do dostania się do kanalizacji lub zbiorników wodnych. Rozsypany nawóz dokładnie zebrać, pozostałość zmyć wodą.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Florovit Jesienny nawóz do roślin kwaśnolubnych 3 kg

  • Producent: Florovit
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5900498025279
  • EAN: 5900498025279
  • Wymiary: 42 x 13 x 21 cm

Inni Klienci kupili również