Florovit Nawóz płynny organiczno-mineralny uniwersalny z humusem 1 kg

Zawarte w nawozie naturalne substancje humusowe sprawiają, że Florovit pro natura uniwersalny przypomina swoim działaniem na rośliny i glebę kompost czy obornik. Substancje humusowe przyczyniają się do lepszego wzrostu i rozwoju korzeni oraz skutecznego pobierania z gleby wody i substancji...

7.99 zł

-11%

8.99 zł

Cena za kg : 7.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Zawarte w nawozie naturalne substancje humusowe sprawiają, że Florovit pro natura uniwersalny przypomina swoim działaniem na rośliny i glebę kompost czy obornik. Substancje humusowe przyczyniają się do lepszego wzrostu i rozwoju korzeni oraz skutecznego pobierania z gleby wody i substancji pokarmowych.

Florovit pro natura uniwersalny zawiera naturalny humus, dzięki czemu użyźnia – wzbogaca glebę w substancje organiczne, ułatwia zabiegi uprawowe, lepiej przewietrza gleby ciężkie, zwiększa dostępność zawartych w glebach substancji pokarmowych, poprawia strukturę gleb lekkich – ogranicza straty wody i składników pokarmowych, zwiększa pojemność wodną – mniejsze zagrożenie suszą, ogranicza dostępność w glebach substancji toksycznych oraz stymuluje rozwój mikroorganizmów glebowych. Regularne stosowanie nawozu zapewnia szybki i prawidłowy wzrost roślin oraz intensywne wybarwienie liści i kwiatów.

Składniki - Florovit Nawóz płynny organiczno-mineralny uniwersalny z humusem 1 kg

3,0% (N) azot całkowity; 1,3% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 3,0% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 0,008% (B) bor całkowity; 0,004% (Cu) miedź całkowita; 0,018% (Fe) żelazo całkowite; 0,006% (Mn) mangan całkowity; 0,006% (Zn) cynk całkowity.

Sposób przygotowania i przechowywania

Rośliny domowe i balkonowo-tarasowe. Rośliny młode lub o słabym wzroście oraz wrażliwe na zasolenie (np. begonia zwisająca, kalatea, sanwitalia, fuksja, pierwiosnek, cyklamen, celozja, guzmania, zamiokulkas, niecierpek, werbena, diastia, gerbera) należy nawozić 1% roztworem. Przygotowanym roztworem podlewać rośliny co 7-10 dni od kwietnia do października. Rośliny starsze lub o intensywnym wzroście oraz mniej wrażliwe na zasolenie (np. pelargonie, petunie, surfinie, poinsecja, bugenwilla, skrzydłokwiat, figowiec, szeflera, cantedeskia, diffenbachia) należy nawozić 2% roztworem nawozu. Przygotowanym roztworem podlewać rośliny co 7-10 dni od kwietnia do października. W okresie zimowym rośliny domowe należy nawozić 1% roztworem nawozu 1 raz w miesiącu.

Rośliny rabatowe w gruncie. W początkowym okresie uprawy rośliny należy nawozić 2% roztworem nawozu. Przygotowanym roztworem podlewać rośliny co 7-10 dni. Rośliny starsze, po 3-4 tygodniach od posadzenia należy nawozić 4% roztworem nawozu. Przygotowanym roztworem podlewać rośliny co 7-10 dni od początku maja do końca sierpnia stosując ok. 200 ml cieczy użytkowej na roślinę.

Krzewy ozdobne. Krzewy w gruncie należy nawozić 4% roztworem nawozu. Rośliny w pojemnikach należy nawozić 2% roztworem nawozu. Przygotowanym roztworem podlewać rośliny co 7-10 dni. Nawożenie roślin w pojemnikach zaleca się zakończyć do końca sierpnia.

Dane producenta/dystrybutora

GRUPA INCO S.A. 00-519 Warszawa ul. Wspólna 25

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Florovit Nawóz płynny organiczno-mineralny uniwersalny z humusem 1 kg

  • Producent: Florovit
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5900498008784
  • EAN: 5900498008784
  • Wymiary: 25 x 11 x 6 cm