Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze

Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze to zbiór tekstów, które pomogą wyćwiczyć wymowę najtrudniejszych głosek w języku polskim, wzbogacą słownictwo związane z porami roku i zmianami zachodzącymi w przyrodzie, a przy tym będą świetną zabawą dla każdego, dzięki dowcipom i humorowi, które...
15,00 * 22,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 13,67 zł

Opis

Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze to zbiór tekstów, które pomogą wyćwiczyć wymowę najtrudniejszych głosek w języku polskim, wzbogacą słownictwo związane z porami roku i zmianami zachodzącymi w przyrodzie, a przy tym będą świetną zabawą dla każdego, dzięki dowcipom i humorowi, które nieodłącznie towarzyszą każdemu wierszykowi. Staną się także niezbędną pomocą przy ćwiczeniach dykcyjnych na lekcjach języka polskiego, kółkach recytatorskich i teatralnych.

Książa polecana przez Polskie Towarzystwo Logopedyczne

Za treścią tytułu "Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze" stoi Kalina Jerzykowska.

Znasz malucha, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, czytając mu książki wyjaśniające otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z korzystając z Twojej pomocy właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

5 zalet czytania książek z maluchami:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga jego zdolność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Poprzez lekturę rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością skłoni go do zadawania niekończących się pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest także doskonałym sposobem rozwijania zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie wahaj się i kup także następne bajki z cyklu "Na końcu języka".

Jest to stosunkowo krótka lektura - jej długość to 48 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze" wydało Wydawnictwo Literatura. Jeśli ta książeczka spodoba się małemu człowiekowi, to wybierz też inne publikacje tego wydawcy.