Główny Szlak Świętokrzyski plus Wyd 3 rozszerzone

Rodzaj: przewodnik turystycznySkala: 1:50 000Rok wydania: 2022Wydanie: 3 (rozszerzone)Format: 14 x 20 cm, oprawiony w spiralęLiczba stron: 131, w tym 10 dwustronnych mapZ myślą o coraz większej ilości zwolenników wędrowania szlakami długodystansowymi kilka lata temu przygotowaliśmy już trzeci...
28,78 * 45,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,66 zł

Opis

Rodzaj: przewodnik turystyczny

Skala: 1:50 000

Rok wydania: 2022

Wydanie: 3 (rozszerzone)

Format: 14 x 20 cm, oprawiony w spiralę

Liczba stron: 131, w tym 10 dwustronnych map

Z myślą o coraz większej ilości zwolenników wędrowania szlakami długodystansowymi kilka lata temu przygotowaliśmy już trzeci przewodnik z serii "Główny Szlak". Był to Główny Szlak Świętokrzyski autorstwa Elżbiety i Marka Wołoszyńskich. Wprawdzie to najkrótszy z tych trzech prezentowanych szlaków, bo niespełna stukilometrowy, ale niezwykłe nagromadzenie atrakcji turystycznych wzdłuż trasy powoduje, że wędrówka po Górach Świętokrzyskich staje się bardzo ciekawa.

Duże zainteresowanie pierwszym wydaniem skłoniło nas do wznowienia tego interesującego przewodnika. Został gruntownie zaktualizowany, wzbogacony nowymi fotografiami i ... znacząco poszerzony. To zadecydowało, że przewodnik zyskał nowy wymiar i nadal cieszy się powodzeniem. Szybko wyczerpany drugi nakład zaowocował kolejnym, już trzecim wydaniem.

W dwóch ostatnich wydaniach zaproponowaliśmy przedłużenie wędrówki o Szlak dwóch zamków (Ujazd Chęciny), prowadzący południowymi pasmami Gór Świętokrzyskich. W ten sposób zamykając pętlę, wracamy w pobliże początku GSŚ. Ten dodatkowy PLUS trasy jest przedstawiony w przewodniku w tym samym stylu co Główny Szlak Świętokrzyski, a więc szczegółowy przebieg na mapie, opisy nawigacyjne, dystans, czas marszu, profil wysokościowy trasy i opisy krajoznawcze. W większości ta część trasy biegnie istniejącymi szlakami. Pokonanie tego plusa umożliwi poznanie prawie całych Gór Świętokrzyskich, a i punktów GOT też się uzbiera Długość dodatku to 125 km, czyli łącznie wyjdzie ponad 220 km. To już poważna wyprawa, na którą serdecznie zapraszamy.

W przewodniku znajdziecie:

- mapę poglądową trasy;

- szczegółową mapę GSŚ w skali 1:50 000, podzielonego na 6 odcinków;

- szczegółowe mapy dodatkowego wariantu (Szlaku dwóch zamków) w skali 1:50 000, podzielonego na 4 odcinki (8 map);

- szczegółowy opis techniczny trasy przejścia;

- obszerne opisy mijanych miejscowości, zabytków i pozostałych atrakcji;

- ciekawostki historyczne i krajoznawcze;

- profile wysokościowe;

- charakterystykę Gór Świętokrzyskich;

- prezentację głównych atrakcji turystycznych Kielc;

- historia Głównego Szlaku Świętokrzyskiego;

- ponad 200 fotografii.

Szczegóły - Główny Szlak Świętokrzyski plus Wyd 3 rozszerzone

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>