Chatka z piernika Rebel

 • Rebel
 • 3558380059271
 • 3 dni
Zostań najprzebieglejszą z wiedźm. Dawno, dawno temu była sobie wiedźma, która mieszkała samiusieńka w domku w głębi lasu. Najbardziej na świecie lubiła piec przepyszne pierniki, z nich zresztą zbudowała swoją chatkę. Niestety jej wyśmienite wypieki miały wielu niechcianych amatorów. Domostwo bez...

110.46 zł

-15%

129.99 zł

Dodaj do schowka

Opis

Zostań najprzebieglejszą z wiedźm.
Dawno, dawno temu była sobie wiedźma, która mieszkała samiusieńka w domku w głębi lasu. Najbardziej na świecie lubiła piec przepyszne pierniki, z nich zresztą zbudowała swoją chatkę. Niestety jej wyśmienite wypieki miały wielu niechcianych amatorów. Domostwo bez końca nawiedzały kolejne wredne postacie z baśni i odgryzały po kawałku ścian, okien, a nawet drzwi! Wiedźma szybko obmyśliła sposób, by pozbyć się ich raz na zawsze...
Podczas zabawy będziecie się wcielać w wiedźmy budujące chatki z piernika i kuszące baśniowych bohaterów kolorowymi ciastkami. Punkty zdobywa się za postaci, które skuszą się na nasze pierniki oraz za ukończone kondygnacje domu.

Na czym to polega?
Każdy z graczy otrzymuje własną płytkę z 9 polami, na których będzie budował swoją chatkę. Naszym celem jest jak najefektywniejsze jej rozbudowanie, ale też przyciągnięcie jak największej liczby magicznych stworzeń.
Rozbudowa chatki odbywa się poprzez dokładanie kolejnych warstw kolorowych kafelków. Ważne jest, jakie symbole w ten sposób przykrywamy - każdy z nich odpowiada za inny efekt.
W ten sposób możemy dobierać pierniczki, pozyskiwać schody (które służą jako uzupełnienie kondygnacji chatki) oraz przywoływać do siebie magiczne postaci.
Gdy już skończymy fazę budowy, możemy przekupić którąś z postaci zgromadzonych u naszego płotu i schwytać ją do klatki.
Pod koniec gry będziemy zdobywali punkty za schwytanych bohaterów, ukończone poziomy budowy oraz pierniczki, które pozostały w naszych zasobach. Wiedźma z najwyższą liczbą punktów zyska tytuł najprzebieglejszej!

Dlaczego pokochasz tę grę?
Mimo bajkowej otoczki, Chatka z piernika oferuje nam naprawdę solidne pole do kombinowania. To gra prostych zasad i wielu możliwości, które będziemy odkrywali wraz z kolejnymi partiami. Dzięki zmiennym układom na planszy w tej grze nie ma dwóch identycznych rozgrywek!
Do gry możemy zaprosić również najmłodszych, Chatka z piernika sprzyja bowiem nauce planowania i łączenia różnych zdolności.

Zawartość pudełka:
* 4 plansze graczy,
* 60 podwójnych płytek,
* 28 płytek z gwiazdką,
* 22 płytki schodów,
* 72 żetony pierniczków,
* 40 kart postaci,
* 20 kart bonusowych,
* notes,
* instrukcja,
* omówienie kart bonusowych.

Cechy gry:
* ilość graczy: 2-4 osoby,
* wiek: od 8 lat,
* czas gry:  ok. 30-45 minut.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Chatka z piernika Rebel

 • Rok wydania: 2018
 • Czas gry: 30 min
 • Wiek od: 8
 • Minimalna ilość graczy: 2
 • Maksymalna ilość graczy: 4
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 3558380059271
 • EAN: 3558380059271
 • Waga (g): 1330.000