HC WWII Mitsubishi A6M2 Zero-Sen 347 kl

Myśliwiec Pokładowy Marynarki Wzór nie miał oficjalnej nazwy. Liczba oznacza końcówkę roku 2600 (wg kalendarza japońskiego), w którym to samolot zaprojektowano. Stąd też swój początek wzięło popularne określenie Zero wymyślone przez Brytyjczyków. Samolot zaprojektował inżynier Jir Horikoshi w roku...
132,05 * 162,78 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 137,18 zł

Opis

Myśliwiec Pokładowy Marynarki Wzór 0 nie miał oficjalnej nazwy. Liczba 0 oznacza końcówkę roku 2600 (wg kalendarza japońskiego), w którym to samolot zaprojektowano. Stąd też swój początek wzięło popularne określenie Zero wymyślone przez Brytyjczyków. Samolot zaprojektował inżynier Jir Horikoshi w roku 1940 na zamówienie Cesarskiej Japońskiej Marynarki Wojennej. Model w trakcie wojny był cały czas modyfikowany.
Maszyna charakteryzowała się dużą szybkością i zwrotnością. Cechy te osiągnięto m.in. kosztem opancerzenia. Wyprodukowano łącznie około 11 tysięcy egzemplarzy tego samolotu w różnych wersjach.
Składanie klockowych myśliwców z okresu II wojny światowej to świetny sposób na spędzenie czasu oraz realizację pasji historycznej i modelarskiej. Zestaw klocków konstrukcyjnych Mitsubishi A6M2 zawiera 347 elementów i jedną figurkę pilota. Model samolotu myśliwskiego od firmy COBI został stworzony z dbałością o najdrobniejsze detale. Samolot posiada ruchome śmigło i lotki. Jego obracające się koła z gumowymi oponami można wysunąć z podwozia w pozycji do startu lub lądowania. Kabinę można otworzyć, aby posadzić za sterami figurkę pilota, który posiada dokładnie odwzorowany uniform oraz nadruk również na plecach! Samolot został pokryty wysokiej jakości nadrukami, które nie ścierają się nawet w trakcie intensywnego użytkowania. W zestawie dostępna jest także specjalna podstawka, która uatrakcyjnia ekspozycję modelu oraz tabliczka z nazwą samolotu. Klockowy model japońskiego myśliwca z pewnością zadowoli młodych fanów samolotów oraz starszych entuzjastów historii lotnictwa i kolekcjonerów.
Zawartość i cechy zestawu:
347 wysokiej jakości elementów,
wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją,
spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci,
w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych,
klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury,
100% nadruków, bez naklejek,
czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach,
specjalna podstawka ekspozycyjna,
1 figurka pilota z dwustronnym nadrukiem!
Wymiary modelu (dł. x sz. x wys.): 27 cm (10.6) x 38 cm (15) x 11,5 cm (4.5

Szczegóły - HC WWII Mitsubishi A6M2 Zero-Sen 347 kl

  • Producent: Cobi
  • Kod producenta: GXP-830037
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5902251057299
  • EAN: 5902251057299
  • Wymiary: 241x346 mm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt