Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

 • WSiP
 • 987/4/2022
 • 9788302203114
 • 1 dzień + czas dostawy
Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 liceum i technikum na podstawowym zakresie nauczania. Nowoczesny podręcznik, zgodny z nową podstawą programową pozwala zaprosić i zaangażować uczniów w podróż do przeszłości. Bogato ilustrowane treści z tekstami źródłowymi, innowacyjne elementy,...
60,99 * 67,30 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 59,90 zł

Opis

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 liceum i technikum na podstawowym zakresie nauczania. Nowoczesny podręcznik, zgodny z nową podstawą programową pozwala zaprosić i zaangażować uczniów w podróż do przeszłości. Bogato ilustrowane treści z tekstami źródłowymi, innowacyjne elementy, takie jak mapy, infografiki, diagramy, dają nauczycielowi swobodę w realizacji materiału. Atuty: Nowa edycja podręcznika wzbogacona o dodatkowe elementy i zgodna ze zmianami w podstawie programowej.

Treści prezentowane w podręczniku uwzględniają wymagania zmienionej podstawy programowej, dzięki czemu uczeń i nauczyciel mają pewność, że w pełni zrealizują wymagany materiał. Większa liczba tekstów źródłowych, obudowanych zróżnicowanymi poleceniami, pomoże uczniom lepiej poznać specyfikę i zasady analizy różnych typów źródeł pisanych. Warsztaty historyka pokazują krok po kroku, jak pracować z różnymi rodzajami źródeł historycznych, co zachęca ucznia do poszukiwania dodatkowych informacji oraz uczy analizy, wyciągania wniosków i umiejętnej, rzeczowej argumentacji. Różnorodne formy graficzne dopełniają treść wykładu i pomagają w zrozumieniu złożonych zagadnień z przeszłości.

Przedstawienie wielu treści za pomocą schematów lub diagramów jest przyjazne uczniom, dzięki temu łatwiej przyswajają oni nowe informacje. Wyraźne i czytelne mapy oraz plany historyczne wraz z poleceniami uczą pracy z różnorodnymi materiałami kartograficznymi oraz ułatwiają lokalizowanie wydarzeń i zjawisk historycznych w przestrzeni. Osie czasu, nowe schematy i grafy NASTĘPSTWA ukazujące przyczyny i skutki wydarzeń historycznych co ułatwia zrozumienie i zapamiętanie treści.

Uporządkowana struktura ułatwia odszukanie i zapamiętanie najważniejszych informacji do niezbędnych do ćwiczenia umiejętności. Syntetyczne podsumowania po lekcjach i po działach pomagają powtórzyć materiał. Rozbudowane powtórzeniowe osie czasu synchronizują wydarzenia i procesy historyczne z różnych sfer życia społecznego, np. polityki, kultury, gospodarki, wojskowości. Sekcja Źródła - konteksty - polecenia, czyli teksty źródłowe z dawnych epok, teksty współczesnych twórców nawiązujących do minionych wydarzeń lub inne teksty kultury oraz polecenia pomagają sprawdzić stopień opanowania wiadomości.

Podręcznik Historia. Zakres podstawowy. Klasa 4 obejmuje następujące działy: II wojna światowa Polska w latach II wojny światowej Polska i świat po II wojnie światowej Świat w 2. połowie XX wieku Polska Rzeczpospolita Ludowa Polska i świat na przełomie XX i XXI wieku

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy"?
Piotr Szlanta, Andrzej Zawistowski to autorzy tej książki.
Są autorami niewielu podręczników, jednak te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy" opublikowało Wydawnictwo WSiP.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
987/4/2022 - numer dopuszczenia MEN tego podręcznika. Nr MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień nadania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.

 
O wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne to jedno z najdłużej funkcjonujących wydawnictw na terenie Polski, które zaczynało swoją działalność w 1945 r. Od momentu wydania pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem ponad 2 000 000 000 książek. Obecnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem wybitnych naukowców, ekspertów i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też platformę internetową WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.
 
Jaki poziom wiedzy obejmuje podręcznik Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy?
Podręcznik został przygotowany dla poziomu podstawowego.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
Do którego przedmiotu odnosi się ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, którym jest historia.

 
Ile stron zawiera ta pozycja?
Ten tytuł ma 331 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawiera znaczące i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy

 • MEN: 987/4/2022
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2022
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 331
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302203114
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302203114

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>