Historia Poznana Outlet

  • 978837785697033
  • 1 dzień + czas dostawy
Historia z czasów księcia Mieszka o odważnym chłopcu imieniem Poznan, któremu los wyznaczył ważne zadanie. Przed chrztem Polski, kiedy słowiańskim grodem władał książę Mieszko, jego poddani od pewnego czasu żyli w strachu i niepewności. Co noc w ich gospodarstwach zjawiał się dziwny stwór z lasu...

9.95 zł

-50%

19.90 zł

Dodaj do schowka

Opis

Historia z czasów księcia Mieszka o odważnym chłopcu imieniem Poznan, któremu los wyznaczył ważne zadanie.

Przed chrztem Polski, kiedy słowiańskim grodem władał książę Mieszko, jego poddani od pewnego czasu żyli w strachu i niepewności. Co noc w ich gospodarstwach zjawiał się dziwny stwór z lasu nazywany Wrzaskunem, który zabijał zwierzęta. Nie pomagały zaklęcia Starej Ruty, ani pułapki zastawione na potwora. Gdy, jednego razu Wrzaskun udusił gąski ukochanej babci dwunastoletniego Poznana, ten wypowiedział mu wojnę .Chłopiec wraz z przyjaciółmi - Przybojem, jego siostrą Żywią oraz wojowniczą Damroką obmyślili plan wyprawy do puszczy w celu zgładzenia stwora. Ku uciesze mieszkańców grodu, Wrzaskun został pokonany przez Poznana. Ale od tego momentu w życiu chłopca zaczęły dziać się dziwne rzeczy... Co oznaczał znak, który w noc dziadów złożyła na czole Poznana Stara Ruta? Dlaczego Mszczuj, ojciec chłopca nie wracał w wyprawy? Czy Poznan spełni swoje marzenie, by dostać się do drużyny księcia Mieszka? Jakiego zadania wyznaczonego mu przez los, musi podjąć się chłopiec.

Książka jest zwieńczeniem rocznego projektu edukacyjnego ,,Wypisz, wymaluj'', prowadzonego przez Rezerwat Archeologiczny Genius loci na poznańskim Ostrowie Tumskim. Grupa uczniów ze szkół  podstawowych brała udział w zajęciach z archeologami. Efektem tych spotkań są m.in. prace plastyczne ilustrujące życie i przygody dzieci mieszkających na wyspie we wczesnym średniowieczu.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Historia Poznana

  • Autor: Magdalena Sprenger
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka
  • Oprawa: Twarda
  • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
  • Model: 978837785697033
  • EAN: 978837785697033