Historyjki podwórkowe. Kogutek Filutek

Książka „Kogutek Filutek” zawiera historyjkę, o tym, jak wiosną zawadiacki Kogutek Filutek szukał zaginionego kurczaczka. Po przeczytaniu dziecku książeczki warto z nim porozmawiać np. o znaczeniu w życiu przyjaźni, odwagi, rodziny, empatii. Seria „HISTORYJKI PODWÓRKOWE” składa się z kartonowych...
5,49 * 7,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 5,46 zł

Opis

Książka „Kogutek Filutek” zawiera historyjkę, o tym, jak wiosną zawadiacki Kogutek Filutek szukał zaginionego kurczaczka. Po przeczytaniu dziecku książeczki warto z nim porozmawiać np. o znaczeniu w życiu przyjaźni, odwagi, rodziny, empatii. Seria „HISTORYJKI PODWÓRKOWE” składa się z kartonowych książeczek opowiadających o burzliwych przygodach podwórkowych zwierząt. Ilustracje towarzyszące historyjkom są sympatyczne i sugestywne, stwarzają niepowtarzalną atmosferę pory roku, w której odbywa się akcja. Książki te rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata, uczą empatii, wzbogacają słownictwo oraz wzruszają i bawią.

Za treścią książeczki "Historyjki podwórkowe. Kogutek Filutek" stoi Małgorzata Goździewicz, Mirosława Kwiecińska.

Książeczka pt. "Historyjki podwórkowe. Kogutek Filutek" została umieszczona w działu Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem zapewniają maluchowi doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to doskonały pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija jego umiejętność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Ponadto lektura książek wspomaga małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie zdań ćwiczy aparat mowy i wzbogaca zakres słownictwa dziecka.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Jeśli po ukończeniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź też następne książki z cyklu "Historyjki podwórkowe".

Jest to bardzo krótka produkcja - jej długość to 10 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Historyjki podwórkowe. Kogutek Filutek" udostępniło Wydawnictwo AWM Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę dziecko, to sprawdź też inne pozycje tego wydawcy.

Ten tytuł to doskonały przykład, że nie musisz wydawać dużych sum, aby zapewnić dziecku dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.