Holle Kaszka orkiszowa pełnoziarnista bezmleczna 250g EKO 250 g Bio

 • Holle
 • 7640104952039
Kaszka orkiszowa pełnoziarnista po 4. miesiącu Produkt z pełnego przemiału. Dla niemowląt powyżej 4 m-ca życia. Zawiera gluten. Bez dodatku cukru (zawiera naturalnie występujące cukry). Składniki: demeter pełnoziarnista mąka ORKISZOWA*, tiamina (zawartość witaminy zgodna z prawem). *produkt...

12.54 zł

Cena za kg : 50.16zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Kaszka orkiszowa pełnoziarnista to jedna z wielu propozycji ekologicznej firmy Holle, która specjalizuje się w produkcji i dystrybucji zdrowej, ekologicznej żywności przeznaczonej dla dzieci i niemowląt. Kaszka orkiszowa przeznaczona jest dla dzieci w wieku wyższym niż czwarty miesiąc życia.

Kaszka orkiszowa powstała na bazie produktów rolnictwa biodynamicznego, jest więc produktem naturalnym, cechującym się wysoką jakością. Pełnowartościowa mąka orkiszowa pochodzi ze zbiorów firmy Demeter, która specjalizuje się w ekologicznej gospodarce rolnej – oznacza to, że uprawiane przez Demeter surowce dojrzewają naturalnie przechodząc przez każdy cykl naturalnych upraw. Dzięki temu firma nie stosuje pestycydów chemicznych czy syntetycznych, nawozów czy genetycznych modyfikacji. Kaszka orkiszowa została więc przygotowana z najwyższą uwagą, dlatego też jest produktem cieszącym się zaufaniem milionów klientów.

Kaszka orkiszowa pełnoziarnista marki Holle:

 • propozycja urozmaicenia jadłospisu dzieci powyżej czwartego miesiąca życia
 • produkt powstały na bazie naturalnych ekologicznych składników – pozbawiony konserwantów i sztucznie występujących cukrów
 • produkt odpowiedni jako wieczorna przekąska – należy spożywać go za pomocą łyżeczki
 • kaszkę przygotowywać można z różnymi rodzajami mleka lub w wersji bezmlecznej
 • produkt z naturalnego przemiału, zawiera gluten

Opakowanie zawiera 250 gramów kaszki orkiszowej pełnoziarnistej, co wystarcza na ok. 10 porcji w zależności od indywidualnego spożycia. Kaszkę należy przygotowywać posiłkując się instrukcjami zawartymi na etykiecie opakowania. Produkt nie może być zamiennikiem żadnego elementu pełnowartościowej diety dziecka, a jedynie jej uzupełnieniem.  

Holle produkcją zdrowej żywności przeznaczoną dla dzieci w określonym wieku zajmuje się już od XX wieku. Rezygnując z stosowania konserwantów i środków chemicznych, firma przez wiele lat budowała relacje z ekologicznymi firmami i biodynamicznymi gospodarstwami, które do dziś dostarczają produktów niezbędnych do przygotowania żywności proponowanej przez Holle. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi produktami oferowanymi przez Holle!

 • Produkt z pełnego przemiału.
 • Dla niemowląt powyżej 4 m-ca życia.
 • Zawiera gluten.
 • Bez dodatku cukru (zawiera naturalnie występujące cukry).

Składniki: demeter pełnoziarnista mąka ORKISZOWA*, tiamina (zawartość witaminy zgodna z prawem).
*produkt rolnictwa biodynamicznego

Wartość odżywcza w 100 g:
wartość energetyczna 1580 kJ/373 kcal
-tłuszcz 2,6 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,6 g
-węglowodany 67,7 g, w tym cukier* 1,0 g
-białko 15,2 g
- sól 0,007 g
-tiamina 1,347 mg
-sód 0,003 g.

Wartość odżywcza w porcji kaszki z dodatkiem mleka**:
wartość energetyczna 674 kJ/160 kcal
-tłuszcz 4,4 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,5 g
-węglowodany 21,6 g, w tym cukier* 4,9 g
-białko 7,1 g
- sól 0,122 g
-tiamina 0,374 mg
-sód 0,049 g.
* naturalny cukier w składzie
** jedna paczka kaszki wystarcza na 10 porcji lekkostrawnego posiłku
Analiza podlega powszechnie przyjętym wahaniom wartości.

MOŻLIWE SPOSOBY PRZYGOTOWANIA POSIŁKU PO 4 MIESIĄCU ŻYCIA.

 • POSIŁEK Z MLEKIEM MODYFIKOWANYM: Przygotuj 170 ml mleka (zgodnie z instrukcją na opakowaniu), wsyp 18 g kaszki (ok. 3-4 łyżek). Pozostawić do napęcznienia i ostudzić do temperatury spożywania (ok. 37°C) – gotowe.
 • KASZKA Z MLEKIEM: 100 ml wody i 100 ml mleka zagotować i ostudzić do temp ok. 50° C. Płyn przelać na talerz i rozmieszać z 25 g kaszki (ok. 5 łyżek). Pozostawić do napęcznienia i ostudzić do temperatury spożywania (ok. 37°C) – gotowe.
 • POSIŁEK Z MLEKIEM MATKI: Rozmieszać 25 g kaszki (ok. 5 łyżek) ze 130 ml gorącego mleka matki – gotowe. Uwaga: aby zachować cenne substancje odżywcze należy podgrzać mleko matki do temp. nie wyższej niż 40°C.
 • KASZKA BEZMLECZNA: 200 ml wody zagotować i ostudzić do temp ok. 50°C . Dodać 25 g kaszki (ok. 5 łyżek) i 1 łyżeczkę BIO oleju dla dzieci, wymieszać do uzyskania wymaganej konsystencji – gotowe.
 • BEZMLECZNA KASZKA ZBOŻOWA Z OWOCAMI LUB WARZYWAMI:Zmieszaj 20 g kaszki (ok. 4 łyżki) ze 100 g świeżych owoców lub 100 g owoców zblendowanych i 1 łyżeczką BIO oleju dla dzieci. W razie potrzeby należy dodać wodę (przegotowaną, temp. 50°C).Opcjonalnie można dodać 160 g ciepłych zblendowanych warzyw. Do tego dodać 2 łyżeczki BIO oleju dla dzieci.

MOŻLIWY SPOSÓB PRZYGOTOWANIA POSIŁKU PO 6 MIESIĄCU ŻYCIA:
150 ml wody zagotować i ostudzić do temp ok. 50°C. Najpierw dodać 5 miarek mleka Holle 2 a następnie 18 g kaszki ( 3-4 łyżki stołowe) wymieszać – gotowe. Od 10 miesiąca życia można przygotowywać posiłki z mlekiem Holle 3.
1 łyżka kaszki =5g
1 łyżeczka BIO oleju dla dzieci Holle = 4g

Dane producenta: Holle baby food AG, Lörracherstrasse 50, 4125 Riehen, Szwajcaria

Szczegóły - Holle Kaszka orkiszowa pełnoziarnista bezmleczna 250g EKO 250 g Bio

Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt