Ideal! 1 Smartbuch. Język niemiecki dla klasy IV szkoły podstawowej. Rozszerzony zeszyt ćwiczeń

IDEAL!” to nowa seria podręczników dla klas 4-8 szkoły podstawowej. Atrakcyjna, nowoczesna, sprzyjająca rozwojowi kompetencji społecznych uczniów. „IDEAL!” powstał we współpracy z grupą nauczycieli uczących w szkołach podstawowych w różnych regionach Polski. Dzięki temu...
37,38 * 39,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 35,10 zł

Opis

IDEAL!” to nowa seria podręczników dla klas 4-8 szkoły podstawowej. Atrakcyjna, nowoczesna, sprzyjająca rozwojowi kompetencji społecznych uczniów. „IDEAL!” powstał we współpracy z grupą nauczycieli uczących w szkołach podstawowych w różnych regionach Polski. Dzięki temu przygotowaliśmy serię idealną!

Ideal! cechuje idealna symetria − w podręczniku i w zeszycie ćwiczeń zastosowano taką samą numerację stron i zadań. Korzystanie z publikacji jest intuicyjne, zarówno dla nauczyciela, jak i uczniów oraz ich rodziców

Ideal! wzbogaca lekcje o nowe elementy, takie jak:

 • Lena erklärt Grammatik – zróżnicowane pod względem formy ćwiczenia gramatyczne.
 • Songseite − interesujące zadania do realizacji na podstawie piosenki.
 • Filmseite − ćwiczenia utrwalające materiał rozdziału na podstawie filmu.
 • Wortschatz mit Tim – ciekawe ćwiczenia leksykalne do każdego rozdziału.
 • Mein Magazin − zadania na podstawie materiału kulturo- i realioznawczego, rozszerzające wiedzę uczniów na temat krajów niemieckiego obszaru językowego.
 • CrossFit Training – jednostka przygotowująca do egzaminów językowych.

Smartbuch proponuje zestaw dodatkowych materiałów do każdego rozdziału:

 • Brettspiel – gra planszowa podsumowująca umiejętności ćwiczone w danym rozdziale.
 • Wechselspiel lub Interview – zadanie do pracy w parach, w którym uczniowie zdobywają i przekazują informacje.
 • Rollenspiel – odgrywanie opisanych sytuacji komunikacyjnych lub Reaktionsspiel – reagowanie na usłyszane wypowiedzi.
 • Leseecke – krótki tekst użytkowy i zadanie na jego rozumienie.
 • Selbstgemacht – kreatywna praca projektowa typu zrób to sam.
 • Das bin ich! – minipamiętnik, w którym uczniowie prezentują siebie i swoje otoczenie oraz dokumentują swoje postępy w nauce języka niemieckiego.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję zadawane pytania i odpowiedzi

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik "Ideal! 1 Smartbuch. Język niemiecki dla klasy IV szkoły podstawowej. Rozszerzony zeszyt ćwiczeń" został opublikowany przez Wydawnictwo Klett Polska.

 
Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych w szkole.

 
W jakiej oprawie jest książka?
Podręcznik ma miękką okładkę, dzięki czemu wygodnie korzysta się z niego nawet na szkolnym korytarzu.

 
Jaka jest data wydania podręcznika "Ideal! 1 Smartbuch. Język niemiecki dla klasy IV szkoły podstawowej. Rozszerzony zeszyt ćwiczeń"?
Rok wydania tego podręcznika to 2023. Posiadając najnowsze informacje, podręcznik staje się atrakcyjniejszy dla uczniów chcących być na bieżąco z najświeższymi materiałami.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z energią i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Ideal! 1 Smartbuch. Język niemiecki dla klasy IV szkoły podstawowej. Rozszerzony zeszyt ćwiczeń

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>