Ilustrowany atlas świata Outlet

  • Opracowanie Zbiorowe
  • Martel
  • 978836354618233
W obecnych czasach podróżujemy nawet w najdalsze zakątki świata. Podobieństwa w stylu życia, kulturze i sposobie funkcjonowania ludzi w różnych miejscach naszego globu są coraz większe, ale miejsca te przyciągają uwagę i zachęcają, by je poznawać. Czym jest i gdzie znajduje się Dolina Krzemowa? Do...

59.90

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

W obecnych czasach podróżujemy nawet w najdalsze zakątki świata. Podobieństwa w stylu życia, kulturze i sposobie funkcjonowania ludzi w różnych miejscach naszego globu są coraz większe, ale miejsca te przyciągają uwagę i zachęcają, by je poznawać.
Czym jest i gdzie znajduje się Dolina Krzemowa? Do czego mogły służyć kamienne kręgi w Stonehenge? W jakim kraju powstają sztuczne wyspy? Gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Kartagina? Który amerykański stan został kupiony od cara Rosji? Jakie miasto jest portem morskim, choć leży 1300 km od wybrzeża? Na jakim kontynencie żyją zwierzęta, które noszą swoje potomstwo w torbach na brzuchu? Jak nazywa się polski podróżnik, który jest najmłodszym zdobywcą obu biegunów? Na te i wiele innych pytań odpowiada Ilustrowany atlas świata. Na jego stronach odwiedzimy wszystkie kraje świata, poznamy największe miasta, najwyższe szczyty, najdłuższe rzeki, miejsca najzimniejsze, najgorętsze, najsuchsze, najbardziej niedostępne, najlepiej uprzemysłowione i te najbardziej dziewicze.
Książka składa się z dziewięciu rozdziałów. Pierwszy, zatytułowany Świat wokół nas, zarysowuje najważniejsze i najciekawsze zagadnienia związane z rozwojem naszej planety. Rozdziały od II do VIII poświęcone są kolejno wszystkim kontynentom, od Europy poprzez Azję, Afrykę, obie Ameryki, Australię z Oceanią, aż po Antarktydę. Poza podstawowymi informacjami czytelnicy znajdą tu również wiele niezwykłych ciekawostek. Najbardziej dociekliwi będą mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania quizowe.Książkę wyróżniają kolorowe ilustracje pozwalające docenić walory opisywanych miejsc, a także przejrzyste, plastyczne mapy.W rozdziale Świat w liczbach znajduje się zestawienie najważniejszych informacji na temat państw świata, gdzie można sprawdzić takie dane, jak powierzchnia, liczba ludności, stolica, języki, religia, waluta. Ilustrowany atlas świata to doskonała lektura dla młodych miłośników geografii, którzy pragną poznawać życie ludzi w najdalszych zakątkach naszego globu. Zapraszamy na niepowtarzalną wyprawę dookoła świata.
Niegrzeczne książki do -47% >>

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Ilustrowany atlas świata

  • Wydawnictwo Martel
  • Oprawa: Twarda
  • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
  • Model: 978836354618233
  • ISBN: 9788363546182
  • EAN: 978836354618233
  • Wymiary: 21,5x30,5 cm

Inni Klienci kupili również