Informatyka Europejczyka. Część 1. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony

„Każdy program jest tylko na tyle dobry, na ile jest przydatny.” Linus Torvalds, programista, twórca i opiekun Linuksa Dynamika zmian i ewolucji w obszarze technologii informacyjnej jest tak ogromna, że nie da się jej porównać z rozwojem innych dyscyplin. Szczególnie dobrze widać to w dziedzinie...
35,99 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 35,87 zł

Opis

„Każdy program jest tylko na tyle dobry, na ile jest przydatny.”

Linus Torvalds, programista, twórca i opiekun Linuksa

Dynamika zmian i ewolucji w obszarze technologii informacyjnej jest tak ogromna, że nie da się jej porównać z rozwojem innych dyscyplin. Szczególnie dobrze widać to w dziedzinie edukacji informatycznej.

Zestaw Informatyka Europejczyka jest całkowicie kompatybilny z wymaganiami, jakie stawia przed każdym uczniem współczesna informatyka. Został stworzony do nauczania informatyki w zakresie rozszerzonym w szkołach ponadgimnazjalnych, a jego treści, struktura, duża liczba przykładów i zadań pozwalają na doskonałe przygotowanie do egzaminu maturalnego.

Rozpoczynasz właśnie pracę z pierwszą częścią podręcznika związaną z algorytmiką i programowaniem. Dzięki przejrzystemu układowi książki, świetnemu doborowi przykładów i ciekawemu opracowaniu materiału bez problemu poznasz sposoby przedstawiania algorytmów, a także zmierzysz się z ich analizą i realizacją. Przebrniesz przez wybrane metody programowania oraz podstawy programowania w języku C++ i Python. Odkryjesz także fascynujący świat kryptografii i algorytmów szyfrujących.

Na płycie CD zamieszczono realizacje wszystkich algorytmów (programy w językach C++ i Python, algorytmy w arkuszach kalkulacyjnych) oraz materiał uzupełniający, dotyczący programowania obiektowego. Wybrane zadania z egzaminów dojrzałości umożliwią Ci nie tylko zapoznanie się z formą zadań pojawiających się na maturze, ale także pomogą w rozwijaniu Twojej pasji.

Komplet podręczników oraz płyty z serii Informatyka Europejczyka pozwolą uczniom zdobywać wiedzę poprzez praktykę, a nauczycielom ułatwią przekazywanie nowego materiału w interesujący i niebanalny sposób. Helion, największe wydawnictwo informatyczne w Polsce, teraz pomaga zgłębić tajemnice świata komputerów także pokoleniu przyszłych specjalistów.

Wciśnij Enter i do dzieła!

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Informatyka Europejczyka. Część 1. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony"?
Autorem książki jest Grażyna Szabłowicz-Zawadzka.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, jednak te treści są bardzo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z konieczności intensywnego zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja Informatyka Europejczyka. Część 1. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony została wydana przez Wydawnictwo Helion Edukacja.

 
Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się w opisie opisywanego produktu.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Treść "Informatyka Europejczyka. Część 1. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony" składa się z 304 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną upiększoną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim wartościowe i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1-4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
W kontekście jakiego przedmiotu ta książka jest potrzebna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, którym jest informatyka.

 
Jaki jest zakres wiedzy podręcznika Informatyka Europejczyka. Część 1. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony?
Książka ta jest przeznaczona dla uczniów na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Która to jest część podręcznika?
Jest to część 1 tego podręcznika.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Informatyka Europejczyka. Część 1. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres rozszerzony"?
Tytuł ten należy do serii Seria Informatyka Europejczyka. Zakres podstawowy oraz rozszerzony.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy do szkoły, z którymi warto wejść w rok szkolny.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Informatyka Europejczyka. Część 1. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>