Informatyka. Klasa 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum

Podejście problemowe wykorzystywane w podręczniku oraz stosowanie metody odwróconej klasy to sprawdzone rozwiązania zgodne z nową podstawą programową. Stwarzają one możliwość zainspirowania uczniów do samodzielnej pracy i rozwijania ich umiejętności. W podręczniku są do wyboru dwa języki...
47,55 * 55,30 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 46,50 zł

Opis

Podejście problemowe wykorzystywane w podręczniku oraz stosowanie metody odwróconej klasy to sprawdzone rozwiązania zgodne z nową podstawą programową. Stwarzają one możliwość zainspirowania uczniów do samodzielnej pracy i rozwijania ich umiejętności. W podręczniku są do wyboru dwa języki programowania: Python i C++.

Podręcznik do klasy 2 został podzielony na pięć działów głównych:

 • Wprowadzenie skupiające się na prawie w sieci
 • Algorytmika i programowanie w Pythonie/Algorytmika i programowanie w C++
 • Projekt: multimedialny przewodnik
 • Arkusz kalkulacyjny
 • Grafika wektorowa

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Informatyka. Klasa 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum"?
Autorami książki są Wanda Jochemczyk,Katarzyna Olędzka.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik "Informatyka. Klasa 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum" został wydany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
Nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 974/2/2020. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
By zwiększyć prawdopodobieństwo udanych zakupów książek do szkoły:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Kilka słów o wydawnictwie opisywanego podręcznika:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Wydając 25 tysięcy tytułów z łącznym nakładem przekraczającym 2 mld egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej znanych publikacji w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu wielu typów materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też nowoczesne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu nauki jest wymagany ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu działowi nauki, jakim jest informatyka.


Jaki poziom wiedzy obejmuje podręcznik Informatyka. Klasa 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum?
Podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie podstawowym.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie komplety do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Informatyka. Klasa 2. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum

 • Autorzy: Katarzyna Olędzka, Wanda Jochemczyk
 • MEN: 974/2/2020
 • Wydawnictwo WSiP
 • Rok wydania: 2020
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 256
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788302190230
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788302190230

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>