Informatyka w ćwiczeniach. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne

Podręcznik został podzielony na dwie części: Ćwiczenia oraz Pomoc. Każda z nich składa się z 7 odpowiadających sobie rozdziałów. Nowatorska struktura podręcznika została przygotowana zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej naobowiązkowe 30 godzin zajęć. Na początku każdego paragrafu pojawiają...
33,50

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 29,82 zł

Opis

Podręcznik został podzielony na dwie części: Ćwiczenia oraz Pomoc. Każda z nich składa się z 7 odpowiadających sobie rozdziałów. Nowatorska struktura podręcznika została przygotowana zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej naobowiązkowe 30 godzin zajęć. Na początku każdego paragrafu pojawiają się zadania Zanim zaczniemy umożliwiające uczniom samoocenę - stanowią one gotowy materiał powtórzeniowy, oszczędzając czas na przygotowanie powtórki. W wielu miejscach ćwiczeń i pomocy są umieszczone przekierowania do materiałów w sieci rozszerzających ich zakres.

Specjalnie przygotowana platforma internetowa www.pliki.informatyka.edu.pl, na której znajdują się materiały pomocnicze doćwiczeń, pozwala także na dodanie kolejnych artykułów, przykładów, plików i linków.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Informatyka w ćwiczeniach. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne"?
Bożena Kwaśny, Andrzej Szymczak to autorzy tego tytułu.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik "Informatyka w ćwiczeniach. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne" został opublikowany przez Wydawnictwo Szkolne PWN.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
437/2012 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Dodanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, a także z kryteriami jakościowymi.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
  • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się na stronie oglądanego produktu.Do której serii podręczników szkolnych należy "Informatyka w ćwiczeniach. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne"?
Tytuł ten należy do popularnej serii edukacyjnej "INFORMATYKA W ĆWICZENIACH".
Analogicznie do pozostałych składników z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a także logiczny.


Jaki poziom nauczania obejmuje ten podręcznik?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.


Ile stron zawiera ta pozycja?
208 stanowi objętość stronicową książki Informatyka w ćwiczeniach. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną graficznie. Zawarto w niej ważne, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Informatyka w ćwiczeniach. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>