Ja, Inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie. Cykl o Mordimerze Madderdinie. Tom 15

  • Jacek Piekara
  • Fabryka Słów
  • Ruska trylogia
  • 9788379645671
Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: "jestem!" nie zważając czy wzywa mnie dla chwały, czy dla męczeństwa. Ostatni tom "ruskiej trylogii" zamykający wątki rozpoczęte w "Przeklętych krainach" i "Przeklętych kobietach". Losy bohaterów splatają się w zatruty węzeł...

39.52

-10%

43.90 zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: "jestem!" nie zważając czy wzywa mnie dla chwały, czy dla męczeństwa.

Ostatni tom "ruskiej trylogii" zamykający wątki rozpoczęte w "Przeklętych krainach" i "Przeklętych kobietach". Losy bohaterów splatają się w zatruty węzeł intryg i zdrad.

Inkwizytor walczy o ocalenie życia i miłość ukochanej kobiety. Jest gotów na wszystko, by uratować świat, który zbudował razem z Nataszą. Jest gotów również na to, by w oczach dobrych chrześcijan stać się potworem. Oto jego credo: "Czynimy rzeczy, które można by uznać za przerażające i odrażające, ale czynimy je w imię wyższego dobra. W imię triumfu Światła nad Ciemnością. Jesteśmy częścią Bożego Planu. I aby ten Plan przyoblekł się w materialny kształt, musimy przeżyć. Dlatego wszystko, co czynimy w imię przeżycia, jest godne pochwały".

Ruska Trylogia stanowi osobną całość i może być czytana niezależnie od innych książek o Mordimerze Madderdinie, a nawet bez wcześniejszej ich znajomości.
 


Opinia o książce

Czytałam tę książkę i się zryczałam. Dwa razy! A to, jak magiczne autor napisał zakończenie... nooo, klękajcie narody.

Marta Sadowska (Twitter)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Ja, Inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie. Cykl o Mordimerze Madderdinie. Tom 15

Inni Klienci kupili również
Bestsellery - Książki