Jajko. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Jak sprawdzić wiek jajka? Skąd wiadomo, czy w środku jest kurczak? Dlaczego jedne jajka są jasne a inne ciemne? Czy skorupka może być przezroczysta? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi...
15,58 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,31 zł

Opis

Jak sprawdzić wiek jajka? Skąd wiadomo, czy w środku jest kurczak? Dlaczego jedne jajka są jasne a inne ciemne? Czy skorupka może być przezroczysta?

Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw.

Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek Przygody z nauką. Każda część zawiera 10 prostych ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów.

Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% - działając.

I właśnie do takiej nauki zachęca seria Przygody z nauką, m.in. „Jajko”:

  • kręcąc jajkiem, poznasz siłę bezwładności;
  • gotując jajko, odkryjesz, jak ciepło zmienia ciecz w ciało stałe;
  • wciskając jajko do butelki dowiesz się, że powietrze zmienia objętość pod wpływem temperatury

Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.

Autorem książeczki "Jajko. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" jest Cécile Jugla, Jack Guichard.

Znasz przedszkolaka, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, wręczając mu książki wyjaśniające otaczający świat. Wiele odpowiedzi na pewno znajdzie z korzystając z Twojego wsparcia właśnie w tej publikacji. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Ilustratorem jest Laurent Simon..

Poznaj 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Wspiera zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny urwisa.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z pewnością skłoni malucha do zadawania niezliczonych pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie z przedszkolakiem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmowa z dorosłym o fabule pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • To super zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

 

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie czekaj i kup też kolejne części z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Jest to stosunkowo krótka lektura - jej długość to 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Jajko. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" opublikowało Wydawnictwo Harperkids. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała szkrabowi, to sprawdź też pozostałe tytuły tego wydawcy.

Szczegóły - Jajko. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>