Jak być prawdziwym mężczyzną

Wikingowie to byli wprost okropni brutale, co walili się ciągle po łbach. Wtedy bycie mężczyzną oznaczało po prostu, że wzbudzało się w innych strach. Choć walczyli zaciekle całe dnie oraz noce, choć walczyli osobno i wspólnie, myślę, że Wikingowie mimo wszystko nie byli mężczyznami dobrymi...
34,83 * 44,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 33,76 zł

Opis

Wikingowie to byli wprost okropni brutale, co walili się ciągle po łbach. Wtedy bycie mężczyzną oznaczało po prostu, że wzbudzało się w innych strach.

Choć walczyli zaciekle całe dnie oraz noce, choć walczyli osobno i wspólnie, myślę, że Wikingowie mimo wszystko nie byli mężczyznami dobrymi szczególnie.

Czas najwyższy na zmianę, dziś są inne sposoby, by mężczyzną prawdziwym się stać.

Czas, by zmienić nawyki i by to, co najlepsze, w sobie odkryć i innym to dać.

Scott Stuart w tej inspirującej i zabawnej historii rozprawia się ze stereotypowymi wzorcami męskości, pokazując, jak wspierać dzieci w ich wyborach i wychować pewnych siebie chłopców.

Książka w duchu wychowania w otwartości. Dodaje chłopcom odwagi i zachęca ich do bycia sobą, ucząc, jak być prawdziwym mężczyzną.


Jaki powinien być prawdziwy mężczyzna? Powinien walczyć, to jasne, ale o słuszne sprawy i nie mieczem czy szablą, ale na przykład chodząc na manifestacje w obronie słabszych. Powinien być silny, żeby pomagać innym. Powinien być odważny, żeby mieć odwagę powiedzieć „przepraszam” i umieć się przyznać do strachu. Powinien też umieć okazywać uczucia. I powinien być wolny, żeby móc sobie wybrać taki sposób na życie, jaki mu najbardziej odpowiada. Wtedy będzie szczęśliwy. Do tego przekonuje nas Scott Stuart, ojciec małego mężczyzny.

Michał Rusinek, tłumacz o bardzo kolorowym cieniu

Scott Stuart, Michał Rusinek to autor książki "Jak być prawdziwym mężczyzną".

W oryginale publikacja nosi tytuł: How to be a real man.

Dzieci są ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Poszerzaj wiedzę malucha czytając mu książki z grupy "Poznawanie świata", przykładowo prezentowany tytuł "Jak być prawdziwym mężczyzną", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Chcąc wspierać poprawny rozwój maluchów w wieku od 3 do 4 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Poznaj 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga jego zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.
  • Poprzez lekturę rozwija się w nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z pewnością pobudzi go do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Piękne, barwne ilustracje rozwijają wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie z przedszkolakiem stwarza mu świetną okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym na temat treści pozytywnie wpływa na rozwój.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki solidnemu wykonaniu książka znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Książka to 1. wydanie w j. polskim. Pierwotnie publikacja była wydana w j. angielskim. Za przekład pozycji na polski odpowiada Michał Rusinek.

Jest to stosunkowo krótka publikacja - ma 22 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja Jak być prawdziwym mężczyzną została udostępniona przez Wydawnictwo Znak. Jeśli ta książeczka wciągnie szkraba, to wybierz również pozostałe publikacje od tego wydawcy.