Jak dzielny osioł Kichot wilka pokonał

Autor bajki ,, JAK DZIELNY OSIOŁ KICHOT WILKA POKONAŁ" - Lech Tkaczyk - zgodnie ze sprawdzoną zasadą ,,nauka poprzez zabawę", w nowatorski i ciekawy sposób zaznajamia dzieci z pojęciem przyjaźni, odpowiedzialności za innych, uczciwości,odwagi, mądrości,pracowitości. Posługując się prostym i...
31,38 * 39,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 31,13 zł

Opis

Autor bajki ,, JAK DZIELNY OSIOŁ KICHOT WILKA POKONAŁ" - Lech Tkaczyk - zgodnie ze sprawdzoną zasadą ,,nauka poprzez zabawę", w nowatorski i ciekawy sposób zaznajamia dzieci z pojęciem przyjaźni, odpowiedzialności za innych, uczciwości,odwagi, mądrości,pracowitości. Posługując się prostym i dowcipnym językiem oraz wykorzystując klasyczną formę wierszowaną w swojej opowieści zaszczepia w maluchach zamiłowanie do poznawania zwyczajów i obyczajów leśnych zwierząt. Niebywałe walory edukacyjne sprawią, że Twoja pociecha w zaskakującym tempie zapamięta podstawowe pojęcia o których mówi bajka. Aby uatrakcyjnić pracę z dzieckiem, możesz skorzystać z płyty CD, zawierającej audiobook - będące wiernym odzwierciedleniem treści bajki. Książkę zilutrował Tomasz Laskowski. Głównym bohaterami bajki są osiołek i wilk. Wilk przechwalał się wszystkim zwierzętom w lesie,że jest najsilniejszy i najmądrzejszy. I nikt go nie pokona w wyścigu. Ale osioł go pokonał. Jak to zrobił?
Dowiecie się z terści bajki.Autor uczy maluchy,dlaczego wilk nie powinien zadzierać nosa. Kto jest naprawdę prawdziwym królem zwierząt? Co jest najważniejsze w życiu? Często niezwykle trudno odpowiedzieć na te najprostsze pytania naszych pociech. Plączemy się i gubimy w wyjaśnieniach, a wystarczy sięgnąć po odpowiednią lekturę. Autor tekstu, Lech Tkaczyk, w prosty i przystępny sposób, wzbogaconej wspaniałą formą słowno-dźwiękową czytaną przez Barbarę Gałczyńską z pewnością pobudzi wyobraźnię każdego dziecka PŁYTA CD zawiera też piosenkę DBAJ O LAS śpiewaną przez Monikę Kozłowską skomponowaną przez Mieczysława Stępnia. Gdyby zwierzęta umiały mówić jest niezwykłą serią wydawnictwa stworzoną z myślą o najmłodszych czytelnikach. Każda bajka w magiczny sposób opowiada o burzliwych przygodach najlepszych przyjaciół małego człowieka - zwierząt. Autor książeczek, słuchowisk, audiobooków i komiksów, Lech Tkaczyk wykorzystał jedną z najbardziej przyjemnych dla dzieci figur stylistycznych - personifikację. Nadanie zwierzętom ludzkiego głosu sprzyja pozytywnej stymulacji dziecięcej wyobraźni. Każda historia zakończona jest zabawną puentą, która w delikatny sposób pomaga najmłodszym zrozumieć te bardzo ludzkie zachowania zwierząt. Autor uczy dzieci jak dobierać przyjaciół, czym grozi oszustwo i kradzież, jakie korzyści daje praca. Moralizatorski charakter bajeczek sprawia, że czytanie i słuchanie staje się nie tylko przyjemnym poznawaniem nowych słów, ale także najwcześniejszą formą nauki życia w społeczeństwie, rozróżniania dobra i zła, a także cech charakteru.

Autorem książeczki "Jak dzielny osioł Kichot wilka pokonał" jest Lech Tkaczyk.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książeczki, której lektura sprawi mu ogromną radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" chociażby opisywany tytuł "Jak dzielny osioł Kichot wilka pokonał". Krótka forma to mądry sposób na to, aby dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny urwisa.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością pobudzi malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również bardzo dobrym sposobem szlifowania zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Historyjka jest w miękkiej oprawie. Lekkie wydanie sprawia, że wyruszając na wyprawę, łatwo ją wrzucić do torby lub plecaka dziecka.

"Jak dzielny osioł Kichot wilka pokonał" wydało Wydawnictwo ASTRUM. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę szkraba, to sprawdź też pozostałe pozycje tego wydawcy.