Jak kózka uczyła się pływać

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze. Mimo to niektórzy...
22,76 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 22,79 zł

Opis


Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze. Mimo to niektórzy starali się, jak mogli. Ci zaś, którzy osiągali gorsze wyniki, z czasem rezygnowali i przestawali wierzyć w siebie – albo stawali się krnąbrni.

Bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. Nie musimy być idealni każdy ma niezbywalne prawo do odkrywania świata na swój sposób, przy wykorzystaniu własnych niepowtarzalnych uzdolnień.

Autorem historyjki "Jak kózka uczyła się pływać" jest Nele Moost, Pieter Kunstreich.

Książka pt. "Jak kózka uczyła się pływać" została umieszczona w sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem dają dziecku świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to dobry sposób na to, by dziecko w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 5 do 7 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich książeczki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z pewnością pobudzi malucha do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z dzieckiem daje mu doskonałą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmowa z rodzicem na temat fabuły korzystnie wpływa na rozwój.
  • To super zabawa dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu dużo ciężej jest ją zniszczyć.

Książka to wydanie 2. w j. polskim. Pierwotnie książka została napisana w jęz. niemieckim. Za przekład pozycji na polski odpowiada Andrzej Lipiński

Jest to stosunkowo krótka produkcja - jej długość to 27 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja "Jak kózka uczyła się pływać" została udostępniona przez Wydawnictwo Lemoniada. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to wybierz również inne pozycje tego wydawcy.