Jak oswoić potwory. Opowiadania terapeutyczne

Każdy ma swoje „potwory”. Może być nim nowy braciszek, niemiły kolega, koszmar senny czy pierwszy dzień w przedszkolu. Razem z Nikoliną i Alkiem zajrzyj do „kącika poskramiania złości”, przygotuj ciasteczka i mleko dla nocnego stworka i pozbądź się swoich lęków! Opowiadania dotykają problemów...
14,69 * 21,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 14,39 zł

Opis

Każdy ma swoje „potwory”. Może być nim nowy braciszek, niemiły kolega, koszmar senny czy pierwszy dzień w przedszkolu. Razem z Nikoliną i Alkiem zajrzyj do „kącika poskramiania złości”, przygotuj ciasteczka i mleko dla nocnego stworka i pozbądź się swoich lęków!

Opowiadania dotykają problemów najmłodszych, ale w sposób absolutnie niezwykły! Oddają magię ich świata i uwzględniają wrażliwość naszych pociech.

Całość dopełniają przepiękne, pogodne ilustracje.


Opinie o książce

Dzięki nim wszelkie dziecięce strachy i wątpliwości zostają obłaskawione: i zamiast groźnego drapieżnika jawią się jako sympatyczny, puszysty kociak – łaszący się do nas i mruczący pod nosem miłe dla ucha melodie...

blog Nasze Bąbelkowo

Wspólne czytanie to same plusy, czytanie opowiadań terapeutycznych to plus do kwadratu. Dzieciom łatwiej będzie nazywać swoje emocje, mierzyć się z tym, co ich spotyka, a dorosłym – tłumaczyć to, co często jest bardzo trudne do objaśnienia.

Natalia Nocuń-Komorowska, eDziecko.pl

Bardzo ciekawa propozycja nie tylko dla dzieci. Także dla dorosłych, którzy często mają problemy z przystępnym wytłumaczeniem maluchom pewnym zdarzeń, sytuacji, zachowań. Zawarte w książce historyjki prosto, ciekawie i przejrzyście wyjaśniają je i nakierowują na właściwą drogę, co może okazać się zbawienne w wielu sytuacjach.

blog NaKółkach.com

Autorem historyjki "Jak oswoić potwory. Opowiadania terapeutyczne" jest Monika Drużyńska.

Książka pt. "Jak oswoić potwory. Opowiadania terapeutyczne" została umieszczona w sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem dają maluchowi wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny pomysł, aby kilkuletnie dziecko zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają lepiej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Czytanie z dzieckiem stwarza mu doskonałą okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmawianie z rodzicem na temat fabuły korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki solidnemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to nie za długa książka - jej długość to 80 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Pozycja "Jak oswoić potwory. Opowiadania terapeutyczne" została wydana przez Wydawnictwo Skrzat. Jeśli ta książeczka spodoba się szkrabowi, to sprawdź również inne tytuły tego wydawcy.