Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 1 szkoły podstawowej

Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej zostały tak przygotowane, aby uwzględnić możliwości percepcyjne sześciolatków. Poszczególne zagadnienia ukazano w sposób zrozumiały dla dziecka, tak aby poznało ono podstawowe prawdy wiary, pogłębiło świadomość potrzeby bycia dzieckiem...
21,55 * 23,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 18,89 zł

Opis

Treści zawarte w podręczniku i struktura jednostki lekcyjnej zostały tak przygotowane, aby uwzględnić możliwości percepcyjne sześciolatków. Poszczególne zagadnienia ukazano w sposób zrozumiały dla dziecka, tak aby poznało ono podstawowe prawdy wiary, pogłębiło świadomość potrzeby bycia dzieckiem Bożym i zrozumiało istotę przyjaźni z Bogiem.

Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć jest codzienne doświadczenie dziecka, a następnie łagodne przejście w wymiar religijny. W treści podręcznika szczególny nacisk położony jest na podmiotowość ucznia oraz indywidualizację procesu edukacyjnego

Podręcznik został podzielony na sześć części i zawiera 50 jednostek tematycznych. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach.

Struktura jednostki lekcyjnej:

  • Temat lekcji – wprowadza uczniów tematykę lekcji, pozwala na samodzielne zastanowienie się nad istotą zagadnienia.
  • Cytaty biblijne – wybrane, krótkie cytaty są łatwe do zapamiętania izrozumienia dla uczniów. Wprowadzają ich w świat Pisma Świętego i przygotowują do samodzielnej lektury Biblii. Cytaty zostały zaznaczone na niebiesko – pozwala to na ich szybkie odnalezienie na stronie i sprawia, że dzieciom łatwiej jest zrozumieć, że są one wyjątkowe – napisane pod natchnieniem Ducha Świętego.
  • Krótkie komentarze – stanowią podsumowanie najistotniejszego przesłania zawartego w treści katechezy. Dzięki nim uczniowie przeglądając podręcznik, mogą szybko przypomnieć sobie treść katechezy. Zamknięcie tematu lekcji w kilku zdaniach pomaga zapamiętać najważniejsze treści i pełni istotną rolę w czasie powtarzania materiału.
  • Rysunki i fotografie – odgrywają najważniejszą rolę w zakresie przekazu treści nauczania. Pozwalają na rozwijanie wyobraźni uczniów, pełnią także funkcję informacyjną - poszerzają kontekst poruszanych zagadnień. Dzięki kolorowym ilustracjom oraz przyjaznej szacie graficznej uczniowie w pełni rozumieją omawiane zagadnienia.
  • Pytania – nawiązują do wymagań zawartych w programie, określają zakres wiadomości i umiejętności, które dziecko powinno nabyć w trakcie katechezy. Otwarty charakter niektórych pytań zachęca do samodzielnego rozwijania zdobytej wiedzy i głębszego zastanowienia się nad poruszanymi problemami.
  • Dzięki naszemu podręcznikowi uczeń będzie potrafił zinterpretować Przykazania Boże, nauczy się wyrażać swoją religijność za pomocą symboli, pogłębi przeżywanie modlitwy indywidualnej i wspólnotowej, a także ukształtuje potrzebę stałego kontaktu z Pismem Świętym.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 1 szkoły podstawowej"?
Za treścią książki stoją (red.) ks. prof. Jan Szpet, Danuta Jackowiak.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 1 szkoły podstawowej został opublikowany przez Wydawnictwo Święty Wojciech.


Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada ten podręcznik szkolny?
AZ-11-01/10/P0-1/11 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową i z kryteriami jakościowymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
"Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 1 szkoły podstawowej" to książka złożona z 124 stron.
Jest wypełniona treścią edukacyjną upiększoną graficznie. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Do której klasy i na jakim stopniu edukacji potrzebny jest ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, jakim jest religia.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 1 szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej Jesteśmy W Rodzinie Pana Jezusa.
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa. Podręcznik do religii do klasy 1 szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>