Język polski 6. Kształcenie kulturowo-literackie. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Podręcznik zaprasza do trzeciego już spotkania z bogactwem polskiej, europejskiej i światowej literatury oraz tradycji i kultury. Pozwala na utrwalenie znanych już zagadnień literacko-kulturowych oraz wprowadza nowe na bazie różnorodnych tekstów. Zaproponowane zagadnienia tematyczne w...
37,99 * 42,03 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 36,41 zł

Opis

Podręcznik zaprasza do trzeciego już spotkania z bogactwem polskiej, europejskiej i światowej literatury oraz tradycji i kultury. Pozwala na utrwalenie znanych już zagadnień literacko-kulturowych oraz wprowadza nowe na bazie różnorodnych tekstów. Zaproponowane zagadnienia tematyczne w poszczególnych rozdziałach nie tylko sprzyjają utrwalaniu i porządkowaniu zdobytej przez ucznia wiedzy, lecz także skłaniają go do krytycznego myślenia i własnych poszukiwań.

Podręcznik do języka polskiego. Kształcenie kulturowo-literackie dla uczniów 6 klasy szkoły podstawowej składa się z 10 działów:

  • Jesienne spotkania z książką
  • Podróże w czasie i przestrzeni
  • Lyriczne rozważania
  • Gościnne nastroje
  • Teatralne spotkania
  • Sprway najważniejsze
  • Bogactwo świata
  • Piękna różnorodność
  • Zobacz, usłysz, poczuj
  • Lato czeka

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję często zadawane pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Język polski 6. Kształcenie kulturowo-literackie. Podręcznik dla szkoły podstawowej"?
Autorami podręcznika są Małgorzata Składanek, Hanna Szaniawska.
Są autorami niewielu podręczników, jednak te treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik "Język polski 6. Kształcenie kulturowo-literackie. Podręcznik dla szkoły podstawowej" został opublikowany przez Wydawnictwo Operon.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
900/6/2019 to nr dopuszczenia MEN tego podręcznika. Poznaczenie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są oceniane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami jakościowymi.


Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
328 to długość tytułu "Język polski 6. Kształcenie kulturowo-literackie. Podręcznik dla szkoły podstawowej".
Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 6. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Podręcznik wydano do nauki przedmiotu język polski.


Przeczytaj o wydawnictwie tego podręcznika:
Operon to wydawnictwo pedagogiczne, które skupia się na tworzeniu publikacji, dotyczących wszystkich etapów edukacji - od początkowej edukacji szkolnej do szkół ponadpodstawowych. Publikuje książki pozwalające przygotować się do testów końcowych, które są zgodne z najnowszą podstawą programową i przygotowane w konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Książki są urozmaicone pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i holistyczne podejście do edukacji powoduje, iż Operon jest cenionym partnerem zarówno dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź zestawy do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Język polski 6. Kształcenie kulturowo-literackie. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>