Jorvik

Podczas ery Wikingów, przez dziesięciolecia znaczna część Anglii była okupowana przez ludy z dalekiej północy. Jedno z większych miast znajdujących się pod ich kontrolą stało się kwitnącym ośrodkiem handlu i kultury. Wikingowie nazwali to miasto, a także otaczające je królestwo: Jórvík-współcześnie...
116,99 * 159,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 116,98 zł

Opis

Podczas ery Wikingów, przez dziesięciolecia znaczna część Anglii była okupowana przez ludy z dalekiej północy.

Jedno z większych miast znajdujących się pod ich kontrolą stało się kwitnącym ośrodkiem handlu i kultury. Wikingowie nazwali to miasto, a także otaczające je królestwo: Jórvík-współcześnie znane jako miasto York.

W grze Jórvík gracze zdobywają punkty zwycięstwa handlując różnorodnymi dobrami, organizując wielkie uczty, finansując grabieże, zlecając pracę rzemieślnikom i wynajmując wojowników do obrony swojej osady Jórvík przed podstępnymi atakami Piktów!

W grze Jórvík Stefan Feld wprowadził unikalny mechanizm pozyskiwania kart: gracze najpierw zaznaczają, które karty ich interesują, a następnie kupują je zgodnie z zasadą, kto pierwszy ten lepszy. Jednakże nie jest to takie proste. Im wcześniej gracze pokażą, które karty są im potrzebne, tym cena za nie może być wyższa. Inni gracze mogą ją podnieść dołączając do wyścigu cenowego...

Zawiera 2 warianty gry! Wprowadzający wariant "Karl" i dużo bardziej wymagający wariant "Jarl" dla doświadczonych i przebiegłych Wikingów!

Zawartość pudełka:
- plansza
- 104 karty
- 54 drewniane kostki towarów
- woreczek
- 22 drewniane pionki Wikingów
- 5 plansz graczy
- 5 znaczników punktów zwycięstwa
- 30 żetonów monet
- żeton gracza rozpoczynającego
- instrukcja
    
Cechy gry:
- liczba graczy: 2-5 osób,
- wiek: 10+,
- czas gry: ok. 90 minut.

Szczegóły - Jorvik

  • Autor: Stefan Feld
  • Rok wydania: 2017
  • Wiek od: 10
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5901549179040
  • EAN: 5901549179040
  • Język: polski
  • Wymiary: 29.6 x 29.6 x 7.2 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również