Julka i Janek. Czego nie lubi nieśmiałość

Na placu zabaw rodzeństwo spotyka nowego chłopca. Janek od razu zaprasza go do zabawy, jednak chłopiec chowa się za swoją mamę. Janek jest zdziwiony jego zachowaniem. Po powrocie do domu mama tłumaczy bliźniakom, czym jest nieśmiałość. Kolejnego dnia, gdy nowy chłopiec ponownie zjawia się na placu...
16,26 * 26,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,65 zł

Opis

Na placu zabaw rodzeństwo spotyka nowego chłopca.

Janek od razu zaprasza go do zabawy, jednak chłopiec chowa się za swoją mamę. Janek jest zdziwiony jego zachowaniem. Po powrocie do domu mama tłumaczy bliźniakom, czym jest nieśmiałość. Kolejnego dnia, gdy nowy chłopiec ponownie zjawia się na placu zabaw, Janek daje mu czas, aby patrzył, jak się bawią. W końcu Kuba decyduje się dołączyć do dzieci.

"Julka i Janek" to wyjątkowa seria dla najmłodszych czytelników o emocjach, pokonywaniu lęków i radzeniu sobie w różnych sytuacjach. Każdy tom to oddzielna historia z codziennego życia Julki i Janka. Książki napisane są prostym językiem i opatrzone wesołymi, kolorowymi ilustracjami. Na końcu każdego tomu znajdują się wskazówki od psychologa, który radzi, jak rozmawiać z dzieckiem i pomagać mu z oswojeniem danej sytuacji.

Autorem tytułu "Julka i Janek. Czego nie lubi nieśmiałość" jest Kasia Keller, Karolina Krakowiecka.

Jeśli szukasz dla malucha książeczki, której czytanie sprawi mu ogromną radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Julka i Janek. Czego nie lubi nieśmiałość". Zbiór krótkich bajek to doskonały pomysł, aby dziecko będące w wieku od trzech do pięciu lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Maluchy w wieku 1-3 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą wartościowych lektur.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny malucha. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Piękne, barwne obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem daje mu świetną okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z rodzicem o bohaterach korzystnie wpływa na rozwój.
  • To super zabawa dla dziecka i dorosłego. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Opowieść wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź też kolejne części z cyklu "Julka i Janek".

Jest to krótka produkcja - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Julka i Janek. Czego nie lubi nieśmiałość" opublikowało Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka spodoba się dziecku, to zobacz również inne pozycje tego wydawcy.