Kalejdoskop ucznia. Ortografia. Klasy 2-3

Tytuł wchodzący w skład serii publikacji dodatkowych Kalejdoskop ucznia, których celem jest ćwiczenie głównych umiejętności w kl. 1–3, takich jak czytanie, pisanie i liczenie. Publikacje mają poszerzać i pogłębiać wiedzę oraz umiejętności uczniów. Mogą być wykorzystane do zadawania pracy domowej,...
25,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,51 zł

Opis

Tytuł wchodzący w skład serii publikacji dodatkowych Kalejdoskop ucznia, których celem jest ćwiczenie głównych umiejętności w kl. 1–3, takich jak czytanie, pisanie i liczenie. Publikacje mają poszerzać i pogłębiać wiedzę oraz umiejętności uczniów. Mogą być wykorzystane do zadawania pracy domowej, lub jako materiał dodatkowy (uzupełniający) do wykonania przez uczniów w trakcie zajęć w szkole.

Celem zeszytu jest przede wszystkim ćwiczenie umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym i utrwalenie zasad polskiej pisowni.

Materiał jest ułożony według omawianych kolejno zasad ortograficznych, każdej trudności ortograficznej została poświęcona cała strona wprowadzająca zasadę (z wierszykami), a dalej znajdują się np. ćwiczenia różnicujące pary ortogramów (ó – u, ż – rz, h – ch) oraz ćwiczenia utrwalające poznane zasady. Na końcu publikacji zamieszczono powtórzenie całego materiału, a także słowniczek z poznanymi wyrazami z trudną pisownią.

Układ treści:

 • Pisownia u;
 • Pisownia ó;
 • Ó czy u;
 • Sprawdź, czy umiesz;
 • Pisownia ż;
 • Pisownia rz;
 • Ż czy rz;
 • Sprawdź, czy umiesz;
 • Pisownia ch;
 • Pisownia h;
 • H czy ch;
 • Sprawdź, czy umiesz;
 • Pisownia ą, ę;
 • Pisownia om, on, em, en;
 • Ą, ę, om, on, em, en;
 • Sprawdź, czy umiesz;
 • Spółgłoski zmiękczone przez kreskę i przez i;
 • Sprawdź, czy umiesz;
 • Wielka litera;
 • Sprawdź, czy umiesz;
 • Pisownia nie;
 • Sprawdź, czy umiesz;
 • Powtórki – całość materiału ortograficznego;
 • Słowniczek.

Zróżnicowane typy ćwiczeń, m.in. rebusy, diagramy, plątaninki wyrazowe, podpisywanie obrazków, uzupełnianie wyrazów odpowiednimi literami, uzupełnianie zdań wyrazami.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź Q&A

Kto jest autorem "Kalejdoskop ucznia. Ortografia. Klasy 2-3"?
Za treścią podręcznika stoją Katarzyna Glinka, Katarzyna Harmak.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pomoc naukowa "Kalejdoskop ucznia. Ortografia. Klasy 2-3" została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora lub autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Kalejdoskop ucznia. Ortografia. Klasy 2-3"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "WSIP; Kalejdoskop ucznia".
Podobnie jak pozostałe składniki z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas SP 1-3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest edukacja wczesnoszkolna.


Ile stron ma ta pozycja?
Ta książka liczy 80 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uwydatnioną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w niej ważne, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najdłużej działających wydawnictw na terenie Polski, które rozpoczęło działalność w 1945 roku. Od publikacji pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, z łącznym nakładem przekraczającym 2 miliardy książek. Obecnie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne specjalizują się w wydawaniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria, z udziałem uznanych ekspertów, naukowców i metodyków. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje również platformę internetową WSiPnet z wersjami cyfrowymi podręczników, a także Klub Nauczyciela.

Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie do szkoły, z którymi warto wejść w rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Kalejdoskop ucznia. Ortografia. Klasy 2-3

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>