Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach. Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet...
24,56 * 34,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 23,31 zł

Opis

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach.

Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy!

„Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach” to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.


O książce

Grzegorz Kasdepke po raz kolejny trafia w punkt. Jego książka to połączenie bardzo aktualnej wiedzy psychologicznej, humorystycznego języka i solidnej porcji praktycznych wskazówek. Autor pochyla się przede wszystkim nad trudnymi dziecięcymi uczuciami, pokazując, że rozmowa, oswajanie ich, to najlepszy sposób, by przestały być groźne i obce. Książka daje gotowe narzędzia do trenowania nazywania, wyrażania różnych uczuć i radzenia sobie z nimi w kluczowym dla rozwoju emocjonalnego czasie, jakim jest okres przedszkolny i wczesnoszkolny.

Anna Kuprowska, psycholożka, logopedka, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju, terapeutka dzieci i młodzieży


O autorach

Grzegorz Kasdepke – najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego kilkudziesięciu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. „Kacperiada…” czy „Horror! czyli skąd się biorą dzieci”). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci pierwszej dekady XXI wieku.

Paulina Daniluk – projektantka, graficzka, ilustratorka. Specjalizuje się w ilustracji dziecięcej. Współpracuje z wydawnictwami, magazynami, markami odzieżowymi oraz studiami projektowymi. Laureatka konkursu Wydawnictwa Albus na zilustrowanie książki dla dzieci autorstwa Doroty Kassjanowicz „30 znikających trampolin”, a także zdobywczyni wyróżnień między innymi w konkursie na najpiękniejszą książkę PTWK w 2017 roku za „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” oraz w konkursie Jasnowidze organizowanym przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jej prace pokazywane były na wielu wystawach w Polsce i poza nią. Miłośniczka starego kina, horrorów oraz wypraw rowerowych.

Autorem książeczki "Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach" jest Grzegorz Kasdepke.

"Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książeczki to gwarancja udanej zabawy. Zbudowanie zbioru krótkich opowieści to mądry sposób na to, aby kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Publikacje dla dzieci w wieku 5-11 lat są niezwykle cennym narzędziem wspierającym intensywny rozwój małego człowieka w tym okresie.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Wspomaga zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ładne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie z maluchem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym o treści korzystnie wpływa na rozwój.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i opiekuna. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Jeśli po ukończeniu książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tej serii, nie czekaj - zamów również pozostałe bajki z cyklu "Uczucia".

Jest to średnia produkcja - jej długość to 64 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach" wydało Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka spodoba się małemu człowiekowi, to zobacz też pozostałe pozycje od tego wydawcy.