Kolorowa chemia Clementoni

"Pachnący" zestaw naukowy do tworzenia fantastycznych kreacji i ręcznie robionych mydełek! Gra zawiera naturalne składniki i wszystko czego potrzebujesz do stworzenia wspaniałych, pachnących kreacji. Bogato ilustrowany podręcznik pomaga dzieciom odkrywać naukowe tajniki mydeł za pomocą całkowicie...

49.25 zł

-48%

95.23 zł

Dodaj do schowka

Opis

Dzieci uwielbiają eksperymenty! Od najmłodszych lat z zachwytem i zaciekawieniem obserwują  każde, nawet najmniejsze zjawiska. Starsze dzieci, samodzielnie próbują eksperymentować z produktami spożywczymi w kuchni, w kąpieli uwielbiają tworzyć mieszanki z kosmetyków, na podwórku również znajdują wiele składników do przeprowadzania własnych doświadczeń.

Dla młodszych i starszych naukowców firma Clementoni stworzyła unikalne laboratorium, które w bezpieczny i ciekawy sposób wprowadzi dziecko w świat naukowej zabawy. Zestaw Kolorowa Chemia zawiera wszystkie akcesoria i składniki niezbędne do przeprowadzania fantastycznych eksperymentów z barwnikami. Stworzenie własnej unikalnej koszulki, wybarwionej według własnego pomysłu, to wielka frajda zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

W zestawie znajdziemy próbki naturalnych pigmentów oraz naturalne wyciągi roślinne (wyciąg z modrzejca kampechiańskiego oraz ekstrakt z marzanny barwerskiej). Przejrzysta instrukcja w ilustrowanej formie przeprowadzi małego chemika przez wszystkie etapy najróżniejszych eksperymentów z wykorzystaniem techniki ekologicznego barwienia tkanin, tzw. Ekoprint. Zestaw zawiera próbki tkanin bawełnianych, na których dziecko może dowolnie eksperymentować, aby finalnie stworzyć swoją oryginalną koszulkę. Znajdują się w nim również akcesoria takie jak pincety, probówki, rękawiczki czy gogle ochronne.

Zestaw Kolorowa Chemia to świetna zabawa, a jednocześnie wprowadzenie w fascynujący świat bezpiecznej chemii, którą mały naukowiec z pewnością pokocha!

Wiek: 8+

Szczegóły
Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt