Kolorowanka. Smog. W poszukiwaniu czystego... Outlet

  • 978836529577433
  • 3-5 dni
No i wreszcie wszystko jasne! „Kolorowanka ? Smog. W poszukiwaniu czystego powietrza” to książeczka dla przedszkolaków, która w prosty sposób wyjaśnia i porządkuje kwestie związane ze smogiem. Poruszone są w niej następujące tematy: ? co to jest smog i jak powstaje, ? jakie zjawiska atmosferyczne...

7.27 zł

-41%

12.26 zł

Dodaj do schowka

Opis

No i wreszcie wszystko jasne! „Kolorowanka ? Smog. W poszukiwaniu czystego powietrza” to książeczka dla przedszkolaków, która w prosty sposób wyjaśnia i porządkuje kwestie związane ze smogiem. Poruszone są w niej następujące tematy:

? co to jest smog i jak powstaje,
? jakie zjawiska atmosferyczne sprzyjają powstawaniu smogu (wraz z wyjaśnieniem na czym polega mechanizm powstawania takich zjawisk, jak mgła czy inwersja),
? co dokładnie takiego toksycznego jest w smogu,
? jak smog wpływa na ludzki organizm,
? w jaki sposób w różnych częściach świata ludzie radzą sobie ze smogiem,
? jak samemu można przeciwdziałać powstawaniu smogu,
? ciekawostki związane ze smogiem (przykłady z Londynu, Pekinu),
? odpowiedzi na pytania niezwykłe, np. co się zmienia w dniu bez samochodu itd.

Zdecydowana większość zagadnień przedstawiona jest w perspektywie krajobrazu Dolnego Śląska (Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy, Wałbrzycha, Wrocławia i Legnicy). Zamieszczone w niej szkice do pokolorowania ilustrują króciutko omawiane zagadnienia (np. powstawanie inwersji), dzieci mają też wiele okazji, by wykazać się twórczą inwencją w zilustrowaniu zadanego im ćwiczenia. Bohaterami książeczki jest dwoje przyjaciół: Szymek i Czystochmurek (fikcyjna postać), którzy prowadzą dzieci przez meandry smogowych zagadnień.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Kolorowanka. Smog. W poszukiwaniu czystego...

  • Autorzy: Sandra Nejranowska, Łukasz Michewicz
  • Producent Ad Rem
  • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
  • Model: 978836529577433
  • ISBN: 9788365295774
  • EAN: 978836529577433
  • Wymiary: 21x21 cm