Kolumb. Całkiem inna historia. Czytam sobie. Poziom 3

Ignaś dostał zadanie domowe ma dowiedzieć się jak najwięcej o Krzysztofie Kolumbie. Tata Ignasia postanawia rozszerzyć historyczne horyzonty syna. Przedstawia mu swojego znajomego, rdzennego Amerykanina o tajemniczym imieniu Wiatr we Włosach. Mężczyzna opowiada Ignasiowi drugą, mniej znaną, mniej...
10,88 * 14,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 10,74 zł

Opis

Ignaś dostał zadanie domowe ma dowiedzieć się jak najwięcej o Krzysztofie Kolumbie. Tata Ignasia postanawia rozszerzyć historyczne horyzonty syna. Przedstawia mu swojego znajomego, rdzennego Amerykanina o tajemniczym imieniu Wiatr we Włosach. Mężczyzna opowiada Ignasiowi drugą, mniej znaną, mniej chlubną i niełatwą część historii o Krzysztofie Kolumbie. Ignaś po rozmowie z Wiatrem we Włosach już sam nie wie, co ma o tym wszystkim myśleć.

  • Czy Kolumb był bohaterem?
  • Czy powinno mu się stawiać pomniki?
  • Czy Krzysztof Kolumb był dobry czy zły?

Wielką zaletą książki jest to, że oprócz samodzielnego czytania, uczy samodzielnego myślenia i krytycznego spojrzenia na historię. To dobra, wartościowa lektura, którą dzieci czytają z zaciekawieniem i zaangażowaniem. Kolumb. Całkiem inna historia Artura Domosławskiego, z ilustracjami Gosi Herby jest częścią bestsellerowej serii Egmontu Czytam sobie, która wspiera naukę czytania wśród dzieci w wieku 5-7 lat. Cykl podzielony jest na trzy poziomy zaawansowania. Kolumb. Całkiem inna historia to książeczka historyczna na poziomie 3.
Wszystkie książki z serii Czytam sobie są dopasowane do możliwości i upodobań młodych czytelników:

  • mają poręczny format,
  • są napisane dużą czcionką,
  • tworzą je wybitni polscy autorzy i ilustratorzy,
  • przedstawiają wciągające historie.

Dlatego dzieci tak chętnie sięgają po książki Czytam sobie, a z półek w księgarniach zniknęło już ponad dwa miliony książeczek z tej serii. Polecamy!

Szczegóły - Kolumb. Całkiem inna historia. Czytam sobie. Poziom 3

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>