Komiks Szczeciński 2

  • praca zbiorowa
  • Granda
  • 9788395267543
  • 48 godzin + czas dostawy
W drugim tomie komiksu szczecińskiego pojawiają się nie tylko nowe historie, ale również nowi autorzy. Dzięki pierwszej części udało się dotrzeć do kolejnych artystów działających w naszym mieście. Każdy z nich miał swoje pomysły i koncepcje na opowieści o Szczecinie. Całość jest więc bardzo...

59.90

Dodaj do schowka

Opis

W drugim tomie komiksu szczecińskiego pojawiają się nie tylko nowe historie, ale również nowi autorzy. Dzięki pierwszej części udało się dotrzeć do kolejnych artystów działających w naszym mieście. Każdy z nich miał swoje pomysły i koncepcje na opowieści o Szczecinie. Całość jest więc bardzo zróżnicowana, co także oddaje charakter miasta.
Szczepan Atroszko sięgnął po historię pirata Wyszaka. Kontynuuje więc tematykę morskich wypraw, którą rozpoczął w pierwszym tomie. Łukasz Kubiak przeniósł nas na Dziki Zachód, jakim był powojenny Szczecin, a przy tym swój komiks utrzymał w konwencji westernowej. Daria Maciąg i Mirosław Wójcik stworzyli teorię spiskową poświęconą podziemiom Szczecina. Komiks O czym Ci mewa nie powie Karoliny Walczak prezentuje epizody z historii stoczni Vulcan. Opowieść Wojciecha Ciesielskiego poświęcona jest pamięci prof. Wojciecha Tokarczyka. To również spacer po mieście, który zaczynamy od przyjazdu pociągiem na dworzec główny.
Zupełnie fikcyjne opowieści stworzyli Eryk Stańko i Tomasz Panek. Mimo fantastyczności ich historii z łatwością rozpoznamy w nich Szczecin. Jedna noc to wizja miasta z wampirami, zaś w Dźwigozilli miasto zaczyna terroryzować tytułowy potwór. Jak skończą się te historie? Przekonajcie się sami! Wybierzcie się z autorami w niezwykłe podróże i dzielcie się nimi z innymi.
Spis treści:
- "Wyszak Szczepan Atroszko
- "Podjuchy 19:45. Dziki Zachód" Łukasz Kubiak
- "Podziemia Szczecina" Daria Maciąg, Mirosław Wójcik
- "O czym Ci mewa nie powie" Karolina Walczak
- "Widma szczecińskie" Wojciech Ciesielski
- "Jedna noc" Eryk Stańko
- "Dźwigozilla" Tomasz Panek

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Komiks Szczeciński 2

Inni Klienci kupili również
Bestsellery - Książki