Koniberki w.2

Czy widzieliście już na łące koniberki? Weronika Szelęgiewicz i jej „Koniberki” to ciepła baśń dla dzieci o małych łąkowych stworzonkach. Koniberki są to koniki wielkości kolibra, a grzbiety ich ozdabiają barwne skrzydełka. Mieszkają w kielichach kwiatów i żywią się ich nektarem. W tej kolorowej...
30,55 * 45,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 30,31 zł

Opis

Czy widzieliście już na łące koniberki? Weronika Szelęgiewicz i jej „Koniberki” to ciepła baśń dla dzieci o małych łąkowych stworzonkach. Koniberki są to koniki wielkości kolibra, a grzbiety ich ozdabiają barwne skrzydełka. Mieszkają w kielichach kwiatów i żywią się ich nektarem. W tej kolorowej społeczności są koniberki – dzieci, dorośli i seniorzy. Cała opowieść to zgrabnie upleciona historia życia na łące. Pod płaszczykiem przygód małych bohaterów dzieci uczą się przyjaźni, lojalności czy odwagi. Uczą się rozumieć takie stany jak nieśmiałość albo lekkomyślność. Na szczęście w kłopotach maluchom zawsze pomagają dorosłe koniberki. Wsparcie pokoleniowe, które w tej historii jest wyraźnie pokazane, może być wskazówką dla rodziców, jak rozmawiać z dzieckiem. Bo jak mówi prof. Grzegorz Leszczyński w swojej książce „Wielkie małe książki”: „Baśnie są dla nas bezcennym źródłem wiedzy o dziecku i dzieciństwie, o świecie, do którego dostęp człowieka dorosłego jest ze wszech miar ograniczony”. Taka właśnie jest baśń dla dzieci pt. „Koniberki”. „Książka jest pięknie wydana. Utrzymana w nieco staroświeckim stylu, a ilustracje dobrze z nim korespondują.” Michał Rusinek „Piękna, płynąca spokojnym rytmem opowieść o tym, co w świecie dziecka jest ważne. Dawno nie czytałam tak  dobrej literatury dziecięcej.” Ewa Rycerz, Parenting.pl

Weronika Szelęgiewicz, Anna Gensler jest autorem tytułu "Koniberki w.2".

Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Koniberki w.2". Wybór krótkich form to doskonały pomysł, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych lektur.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga jego umiejętność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Piękne, kolorowe ilustracje stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie z przedszkolakiem stwarza mu doskonałą okazję do ćwiczenia i trenowania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym o bohaterach korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • To super rozrywka dla dziecka i rodzica. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że dużo trudniej jest ją zniszczyć.

Jest to średniej długości lektura - ma 176 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Publikacja Koniberki w.2 została wydana przez Wydawnictwo Literówka. Jeśli ta książeczka wciągnie malucha, to sprawdź również pozostałe pozycje tego wydawcy.