Kózka łakomczuszka historyjki podwórkowe

Tytułowa bohaterka książki „Kózka Łakomczuszka” nie wahała się pomóc w potrzebie innemu zwierzęciu, mimo że wymagało to od niej dużego zaangażowania i wysiłku. Czy dziecko byłoby gotowe poświęcić swój czas, aby wesprzeć kogoś w tarapatach? Seria „HISTORYJKI PODWÓRKOWE” składa się z kartonowych...
6,87 * 7,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 5,48 zł

Opis

Tytułowa bohaterka książki „Kózka Łakomczuszka” nie wahała się pomóc w potrzebie innemu zwierzęciu, mimo że wymagało to od niej dużego zaangażowania i wysiłku. Czy dziecko byłoby gotowe poświęcić swój czas, aby wesprzeć kogoś w tarapatach?
Seria „HISTORYJKI PODWÓRKOWE” składa się z kartonowych książeczek opowiadających o burzliwych przygodach podwórkowych zwierząt. Ilustracje towarzyszące historyjkom są sympatyczne i sugestywne, stwarzają niepowtarzalną atmosferę pory roku, w której odbywa się akcja. Książki te rozwijają wyobraźnię, rozbudzają ciekawość świata, uczą empatii, wzbogacają słownictwo oraz wzruszają i bawią.

Mirosława Kwiecińska jest autorem książki "Historyjki podwórkowe. Kózka Łakomczuszka".

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książki, której lektura sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Historyjki podwórkowe. Kózka Łakomczuszka". Kolekcja krótkich form to doskonały pomysł, by dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Przedszkolaki w wieku 3-4 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych lektur.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i przyspiesza rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspiera jego zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą im szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Ponadto lektura książek wspiera małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i wzbogaca słownictwo.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź też inne książki z serii "Historyjki podwórkowe".

Jest to krótka lektura - ma 10 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Publikacja Historyjki podwórkowe. Kózka Łakomczuszka została opublikowana przez Wydawnictwo AWM Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski. Jeśli ta książeczka zaintryguje dziecko, to zobacz także pozostałe pozycje tego wydawcy.

Ten tytuł to doskonały przykład, że nie musisz wydawać dużych kwot, by zapewnić maluchowi dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.