Krótkie bajki dla zmęczonych rodziców

Michal Viewegh (ur. w 1962 roku Pradze) to jeden z najpopularniejszych współczesnych czeskich pisarzy, który od debiutu w 1990 roku wydał ponad dwadzieścia cieszących się ogromnym powodzeniem książek, tłumaczonych na wiele języków i kilkakrotnie filmowanych. Krótkie bajki dla zmęczonych rodziców to...
7,75 * 33,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 6,70 zł

Opis

Michal Viewegh (ur. w 1962 roku Pradze) to jeden z najpopularniejszych współczesnych czeskich pisarzy, który od debiutu w 1990 roku wydał ponad dwadzieścia cieszących się ogromnym powodzeniem książek, tłumaczonych na wiele języków i kilkakrotnie filmowanych. Krótkie bajki dla zmęczonych rodziców to zabawne, słodko-gorzkie opowiastki z życia młodego aktora i farmaceutki oraz ich dwóch małych córeczek. Przewrotnie skonstruowane bajeczki przeznaczone są do czytania dzieciom, ale zawierają też graficznie wyróżnione komentarze skierowane wyłącznie dla dorosłych.

Za treścią tytułu "Krótkie bajki dla zmęczonych rodziców" stoi Michal Viewegh.

Książka pt. "Krótkie bajki dla zmęczonych rodziców" została przypisana do sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie przydaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem dają maluchowi wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Kolekcja krótkich historii to mądry pomysł, by dziecko w wieku od trzech do pięciu lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Maluchy w wieku 3-11 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

Oto 5 zalet czytania książeczek z dziećmi:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Rozbudza w nich zainteresowanie światem.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą im szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem daje mu dobrą okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmowa z rodzicem o bohaterach korzystnie wpływa na rozwój.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej okładce. Dzięki dobrej jakości wykonaniu lektura znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to średniej długości produkcja - jej długość to 72 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

"Krótkie bajki dla zmęczonych rodziców" opublikowało Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca. Jeśli ta książeczka spodoba się szkrabowi, to wybierz też inne publikacje tego wydawcy.