Krótkie gatki Binio Bill i skarb Pajutów. Binio Bill. Tom 1

  • Jerzy Wróblewski
  • Kultura gniewu
  • Krótkie gatki
  • 9788366128163
  • 48 godzin + czas dostawy
"Pewnego dnia wódz Pajutów zwołuję radę wioski, by opowiedzieć sen, w którym nawiedził go Wielki Duch i zdradził lokalizację mapy z zaznaczonym miejscem, gdzie ukryto skarb przodków. Okazuje się, że znajduje się on... pod budynkiem biura szeryfa, czyli Binio Billa. To jeden kłopot. Drugi polega na...

35.91

-10%

39.90 zł

Dodaj do schowka

Opis


"Pewnego dnia wódz Pajutów zwołuję radę wioski, by opowiedzieć sen, w którym nawiedził go Wielki Duch i zdradził lokalizację mapy z zaznaczonym miejscem, gdzie ukryto skarb przodków. Okazuje się, że znajduje się on... pod budynkiem biura szeryfa, czyli Binio Billa. To jeden kłopot. Drugi polega na tym, że o skarbie dowiadują się również przestępcy?

?Binio Bill... i skarb Pajutów? to wyjątkowy rozdział w historii stworzonego przez Jerzego Wróblewskiego kowboja. Był to bowiem pierwszy ? i niestety ostatni ? opublikowany przez Krajową Agencję Wydawniczą album z przygodami Zbigniewa Bileckiego. W dodatku znajdująca się w nim opowieść nie była wcześniej publikowana na łamach ?Świata Młodych?, harcerskiej gazety, która do tej pory była domem dla Binio Billa. ?Binio Bill... i skarb Pajutów? ukazał się w roku 1990, choć Wróblewski skończył nad nim prace dwa lata wcześniej.

Binio Bill tak naprawdę nazywał się Zbigniew Bilecki. Komiksowy świat usłyszał o nim po raz pierwszy w 1980 roku, gdy jego przygody wydrukował ?Świat Młodych?. Perypetie dzielnego szeryfa z Rio Klawo z zapartym tchem śledziły setki tysięcy czytelników harcerskiej gazety.

Co ich tak zachwycało? Znakomite ilustracje, dynamiczne plansze, pełne humoru historie, w których Binio Bill nie tylko przemierzał prerię, walczył z bandytami, ale także został gwiazdą filmową westernu i poleciał w kosmos.

Autorem scenariuszy i rysunków do serii ?Binio Bill? był Jerzy Wróblewski, jeden z najwybitniejszych twórców polskiego komiksu, stawiany w jednym rzędzie z Papciem Chmielem, Januszem Christą, czy Grzegorzem Rosińskim. Wielką popularność przyniosły mu 24 zeszyty z cyklu ?Kapitan Żbik?, albumy ?Hernan Cortes i podbój Meksyku?, ?Cena wolności?, a także sensacyjne ?Figurki z Tilos?, czy ?Skradziony skarb?. No i ?Binio Bill? oczywiście."

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Krótkie gatki Binio Bill i skarb Pajutów. Binio Bill. Tom 1

Inni Klienci kupili również
Bestsellery - Książki