Mądra mysz - Mam przyjaciela. Mam przyjaciela śmieciarza

Mikołaj jest śmieciarzem. Zawsze ma mnóstwo pracy. Opowiada dużo ciekawych rzeczy: o segregacji odpadów, ich powtórnym wykorzystaniu, a także o rozmaitych pojazdach, które służą do utrzymania czystości w mieście. Mikołaj wie nawet, jak powstaje kompost!
7,95 * 9,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,69 zł

Opis

Mikołaj jest śmieciarzem. Zawsze ma mnóstwo pracy. Opowiada dużo ciekawych rzeczy: o segregacji odpadów, ich powtórnym wykorzystaniu, a także o rozmaitych pojazdach, które służą do utrzymania czystości w mieście. Mikołaj wie nawet, jak powstaje kompost!

Susanne Schurmann, Ralf Butschkow, Bolesław Ludwiczak jest autorem historii "Mądra mysz - Mam przyjaciela. Mam przyjaciela śmieciarza".

W oryginale publikacja ma tytuł: Ich hab einen Freund, der ist Müllmann.

Książka pt. "Mądra mysz - Mam przyjaciela. Mam przyjaciela śmieciarza" została zakwalifikowana do sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Idealnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Radosne historyjki z morałem zapewniają dziecku wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to mądry sposób na to, aby kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać poprawny rozwój dzieci w wieku od 3 do 4 lat, warto wręczać im specjalnie przeznaczone dla nich publikacje.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i przyspiesza rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija jego umiejętność łączenia faktów i rozwiązywania problemów w prawdziwym życiu.
  • Dzięki lekturze rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością zmotywuje malucha do zadawania pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie razem z przedszkolakiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym o treści pozytywnie wpływa na jego rozwój.
  • Czytanie to doskonała zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowy czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest stosunkowo lekka, wychodząc z domu na pozadomową przygodę, bez przeszkód można ją spakować dziecku do plecaka lub torby.

Jeśli po przeczytaniu książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - zamów także pozostałe części z serii "Mądra Mysz".

Jest to bardzo krótka książka - ma 24 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Mądra mysz - Mam przyjaciela. Mam przyjaciela śmieciarza" wydało Wydawnictwo Media Rodzina. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to wybierz również inne tytuły od tego wydawcy.

Jeśli Twój zasób pieniędzy jest ograniczony, warto zwrócić uwagę na tę pozycję.