Ptasie wycieczki. Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 5

Piąta część drugiej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Pompik ze strachem spostrzega, że w puszczy nie widać żadnych ptaków. Czyżby uciekły, bo wystraszyły się krzyków Pompika? Spotkane po drodze...
7,95 * 49,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 7,93 zł

Opis

Piąta część drugiej serii Odkrycia o Żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika biologa, pisarza i rysownika, a także popularyzatora wiedzy o przyrodzie. Pompik ze strachem spostrzega, że w puszczy nie widać żadnych ptaków. Czyżby uciekły, bo wystraszyły się krzyków Pompika? Spotkane po drodze słowik i bocian odkrywają przed sympatyczną rodziną żubrów sekrety swoich zimowych podróży

W nowej serii pt. Żubr Pompik. Odkrycia sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.

Autorem książeczki "Ptasie wycieczki. Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 5" jest Tomasz Samojlik.

Jeśli szukasz dla przedszkolaka książki, której czytanie sprawi mu ogromną radość i zapewni świetną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Ptasie wycieczki. Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 5". Krótka forma to mądry sposób na to, aby kilkuletnie dziecko zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Maluchy w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym okresie wyjątkowo intensywnie. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą adekwatnych książek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książkami działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z pewnością skłoni malucha do zadawania wielu pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą im szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również doskonałym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie z dzieckiem stwarza mu dobrą okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z rodzicem na temat bohaterów korzystnie wpływa na jego rozwój.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Książkę wydano w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że nie waży zbyt dużo, wychodząc z domu na zewnątrz, bez problemu można ją zapakować dziecku do torby.

Jeśli po przeczytaniu do końca książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się i zamów też pozostałe bajki z cyklu "Żubr Pompik. Odkrycia".

Jest to stosunkowo krótka książka - jej długość to 24 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Ptasie wycieczki. Żubr Pompik. Odkrycia. Tom 5" wydało Wydawnictwo Media Rodzina. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu dziecku, to sprawdź także pozostałe publikacje od tego wydawcy.

Jeśli Twój zasób środków jest niewielki, warto zwrócić uwagę na tę pozycję.