Rzepka i inne wiersze

To zbiór najpiękniejszych wierszy dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima. To niezwykła podróż do czasów dzieciństwa, ale również skarbnica wiedzy, jak postępować.
8,39 * 13,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,75 zł

Opis

To zbiór najpiękniejszych wierszy dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima. To niezwykła podróż do czasów dzieciństwa, ale również skarbnica wiedzy, jak postępować.

Julian Tuwim to autor historii "Rzepka i inne wiersze".

Publikacja pt. "Rzepka i inne wiersze" należy do sekcji "Bajki wiersze i opowiadania". Idealnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Pozytywne historyjki z morałem dają maluchowi doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Krótka forma to świetny sposób na to, aby dziecko w wieku od 3 do 5 lat zachowało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Poprawia zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Poprzez lekturę rozbudza się w nich ciekawość świata. Ta książeczka z całą pewnością pobudzi go do zadawania pytań.
  • Obrazy uzupełniające treść pomogą im szerzej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również świetnym narzędziem rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie jest także bardzo dobrym sposobem rozwijania zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To super zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Książka ma miękką okładkę, co sprawia, że bardzo wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko nudzi się w poczekalni u lekarza.

Jest to stosunkowo krótka książka - ma 29 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja "Rzepka i inne wiersze" została udostępniona przez Wydawnictwo Ibis/Books. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę małego człowieka, to sprawdź też inne pozycje tego wydawcy.

Nie musisz wydawać dużych kwot, aby zapewnić dziecku dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.