Kubeczek menstruacyjny Mooncup rozmiar A

Kubeczek menstuacyjny rozmiar A (46 mm średnicy i 50 mm długości + 21mm nóżka, którą można przyciąć ) przeznaczony dla kobiet po 30 roku życia, oraz takich które rodziły naturalnie. Zdrowsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla tamponów i podpasek. Dlaczego warto? Mooncup nie zawiera...

89.99 zł

-10%

99.99 zł

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Jesteś świadomą kobietą i chcesz zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Zainteresowała Cię idea zero waste? Pragniesz zadbać nie tylko o otaczającą Ciebie przyrodę, ale również o swoje ciało? Jeżeli odpowiedziałaś na te pytania twierdząco, kubeczek menstruacyjny Mooncup może być rozwiązaniem stworzonym dla Ciebie. Ma ON kształt niewielkiego kieliszka, który aplikuje się podczas menstruacji zamiast tamponów, podpasek i wkładek. Kupując jeden możesz używać go przez około 5 lat, dzięki czemu znacznie ograniczasz wyrzucane przez siebie śmieci.

Cechy kubeczka

Dlaczego warto wybierać kubeczek menstruacyjny i zrezygnować z używania jednorazowych środków higienicznych? Oprócz tego, że kubeczek zmniejsza odpady w trakcie menstruacji do 0, to w przeciwieństwie do tradycyjnych środków higienicznych nie zawiera chemicznych dodatków, wybielaczy, plastiku czy pestycydów. Wykonany jest z silikonu medycznego, który jest niezwykle miękki, dzięki czemu z łatwością można go aplikować.

Rozmiary

Jeżeli zdecydowałaś się na zakup kubeczka menstruacyjnego koniecznie dopasuj rozmiar do swoich potrzeb - obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór tych produktów o różnych wymiarach. Na tej stronie mamy przyjemność zaproponować Ci kubeczek menstruacyjny Mooncup w rozmiarze A, który jest odpowiedni dla kobiet, które są po porodzie oraz tych po 30 roku życia. Długość takiego kubeczka to 50mm, a średnica 46mm. Kubeczek zakończony jest wystającą nóżką, którą w razie potrzeby można przyciąć.

Sposób użycia i Higiena

Mooncup należy opróżniać co 4-8 godz. Najlepiej jest opłukać kubeczek wodą z mydłem. W toaletach publicznych niektóre kobiety zabierają ze sobą buteleczkę wody, inne po opróżnieniu przecierają go papierem toaletowym i myją przy najbliższej okazji. Co kilka miesięcy należy go wygotować przez 5-7min w gorącej wodzie.
 

 

Szczegóły - Kubeczek menstruacyjny Mooncup rozmiar A

Opinie
(1)

Ocena 
Ela. 2017-08-08 14:59:33

Przez dłuższy czas byłam sceptycznie nastawiona do tego produktu ale po opiniach koleżanki postanowiłam go kupić i muszę powiedzieć, że nie żałuję. Nosi się go bardzo komfortowo, a użytkowanie wcale nie jest skomplikowane. Na razie pozostaję mu wierna. Podpaski i tampony poszły w odstawkę.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt