Kubeczek menstruacyjny Mooncup rozmiar B

Kubeczek menstruacyjny rozmiar B (43 mm średnicy i 50 mm długości + 21mm nóżka, którą można przyciąć) przeznaczony dla kobiet do 30 roku życia, które nie rodziły naturalnie. Zdrowsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla tamponów i podpasek. Dlaczego warto?

89.99 zł

-10%

99.99 zł

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Kubeczek menstruacyjny rozmiar B (43 mm średnicy i 50 mm długości + 21mm nóżka, którą można przyciąć) przeznaczony dla kobiet do 30 roku życia, które nie rodziły naturalnie. Zdrowsza i bardziej ekologiczna alternatywa dla tamponów i podpasek.

Dlaczego warto?

Mooncup nie zawiera farb, plastiku, pestycydów, ani wybielaczy i nie zostawia szkodliwych włókien na ściance pochwy. Jego ‘zbierający’ (w przeciwieństwie do ‘absorbujących’ tamponów) charakter oznacza, że naturalna równowaga w pochwie zostaje zachowana. Wszystko to sprawia, że jest ON dużo zdrowszy, niż zwykle podpaski i tampony. Dziurki na brzegu Mooncupa, w połączeniu z naturalną wydzielina z pochwy zapewniają jego szczelność. Dlatego jest ON idealny w podróży, na basenie, w czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych, jak również w nocy. Hipoalergiczny silikon medyczny, z którego zrobiony jest Mooncup sprawia, że jest  on znakomity dla kobiet o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii.
 
No i najważniejsze: Mooncup jest SUPEREKOLOGICZNY: kupuje się go raz na mniej więcej pięć lat, co ogranicza odpady związane z menstruacją do prawie 0! 
 
Ponadto, przy średnim wydatku około 10 zł miesięcznie na podpaski i tampony, już po roku używania koszt Mooncupa zwróci ci się.
 

Sposób użycia i Higiena

Mooncup należy opróżniać co 4-8 godz. Najlepiej jest opłukać kubeczek wodą z mydłem. W toaletach publicznych niektóre kobiety zabierają ze sobą buteleczkę wody, inne po opróżnieniu przecierają go papierem toaletowym i myją przy najbliższej okazji. Co kilka miesięcy należy go wygotować przez 5-7min w gorącej wodzie.
 

Główne Zalety

Mooncup jest:

  • Zdrowy, bo stworzony z hypoalergicznego silikonu z atestami i nie zawiera chemikaliów, pestycydów lub wybielaczy,
  • Ekologiczny, bo eliminuje comiesięczne góry zużytych tamponów i podpasek.
  • Ekonomiczny, bo starcza na lata, a koszt jednego odpowiada rocznemu budżetowi miesiączkowemu przeciętnej kobiety. (W ciągu 5 lat możesz zaoszczędzić do 500 złotych!)
  • Wygodny, bo dobrze założony sprawia, że zapominasz, że masz okres, a do tego z łatwością zmieścisz go nawet w najmniejszej torebce. Jest też łatwy w utrzymaniu czystości – nie wymaga dużych nakładów energii ani własnej pracy.

 

Szczegóły - Kubeczek menstruacyjny Mooncup rozmiar B

  • Producent: Ekokobieta
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: EKOKOBIETA02
  • EAN: 5060053022225

Opinie
(1)

Ocena 
Monika K. 2017-02-15 09:32:23

Kubeczek Mooncup rozmiar B jest moim pierwszym kubeczkiem. Generalnie kubeczek to wspaniały wynalazek, jest łatwy w zakładaniu i wyjmowaniu, polecam kobietą które nie mają zbyt obfitych miesiączek, mimo dość dużych rozmiarów jego pojemność nie jest zbyt duża. W przypadku dni z najmocniejszym krwawieniem u mnie przecieka dość szybko (mniej więcej po takim samym czasie jak tampon). Świetnie sprawdza się za to w dni kiedy krwawienie jest mniejsze, można zapomnieć o okresie. Cena na stronie jest bardzo atrakcyjna i wysyłka ekspresowa.

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt