NOWOŚĆ Kule Qigong, średnie

Kule Qigong, średnie

Kule Qigong o średnicy 4,2 cm w ozdobnym, ochronnym pudełku. Kule Qigong są odmianą akupresury. Dłonie, jak i stopy, posiadają strefy, które odpowiadają różnym organom wewnętrznym. Poprzez masaż rotujących kul można poprawić ich pracę.

38.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Kule Qigong o średnicy 4,2 cm w ozdobnym, ochronnym pudełku.

Kule Qigong są odmianą akupresury. Dłonie, jak i stopy, posiadają strefy, które odpowiadają różnym organom wewnętrznym. Poprzez masaż rotujących kul można poprawić ich pracę.

Ćwiczyć z Kulami Qigong należy wtedy, gdy ma się na to ochotę, bez wzglęcu na porę dnia. Dzięki takiemu masażowi poprawia się:

  • ogólne ukrwienie organizmu,
  • koncentracja,
  • układ trawienny,
  • układ oddechowy.

Poprawia się również stan mięśni i stawów dłoni. Bardzo dobre wyniki osiągnięto też u chorych po paraliżu.

Źródła literackie mówią, że na początku do treningu rąk używano owoców orzecha. Pierwsze zapisy na ten temat pochodzą z czasów dynastii HAN (206 p.n.e. - 230 n.e.). Wspomina się tam o akrobatach i wojownikach, którzy używali metalowych kul, aby wykazywać się swoimi zdolnościami: akrobaci zręcznością, zaś wojownicy sztuką walki. Zapiski te nie mówiły jednakże o zastosowaniu zdrowotnym Kul Qigong. Dopiero za czasów dynastii MING (1368 – 1644) zaczęto interesować się pozytywną stroną używania tych kul. Początkowo używano kul pełnych, wyrabianych z marmuru, jadeitu, złota i srebra.

Żeby zrozumieć działanie Kul Qigong, trzeba zaznajomić się trochę z chińską filozofią. Według Chińczyków nie tylko życie na Ziemi, ale egzystencja całego Uniwersum opiera się na zasadzie dualistycznej - zasadzie przeciwności i dopełnienia: dzień jest następstwem nocy, początek – końca, dobro – zła, białe – czarnego. Wszystkie te przeciwności tworzą jednak jedną całość, która pod ich wpływem ulega ciągłym zmianom. Przeciwności te to YIN (która oznacza część kobiecą, coś wilgotnego, ciemnego, pasywnego) i YANG (które jest światłością, czymś  ciepłym, męskim, aktywnym.

Obie części YIN i YANG muszą pozostawać w równowadze, żeby utrzymać zdrowie i harmonię. Z ich oddziaływania otrzymujemy siłę QI - energetyczną wypadkową działania obu wielkości.


Technika używania kul:

Wzmacniając YIN osłabiamy YANG, i odwrotnie.
Szybkie kręcenie wzmacnia YANG, wolne kręcenie wzmacnia YIN.
Kierunek w lewo wzmacnia YANG, kierunek w prawo wzmacnia YIN.
Kręcąc krótko kule pozostają zimne i wzmacniają YIN, kręcąc długo kule rozgrzewają się i wzmacniają YANG.

W ten sposób można pobudzać lub uspokajać i wyciszać swój organizm .


Wewnątrz kul znajdują się małe dzwoneczki, które podczas kręcenia wydają miły dźwięk.

UWAGA: Zamówione kule mogą się różnić kolorem i wzorem od przedstawionych na zdjęciu.

Średnica kul: 4,2 cm.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Kule Qigong, średnie

  • EAN: 1100000059745
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: FENGSHUI41