Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi

Książka Thomasa Flinthama to zbiór zabaw na papierze znanych już niektórym czytelnikom z „Labiryntów nie z tej ziemi” i „Łamigłówek nie z tej ziemi”. Znajdziecie tu mnóstwo zadań ćwiczących koncentrację, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia, a będziecie je rozwiązywać w nie byle...
11,09 * 31,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 10,53 zł

Opis

Książka Thomasa Flinthama to zbiór zabaw na papierze znanych już niektórym czytelnikom z „Labiryntów nie z tej ziemi” i „Łamigłówek nie z tej ziemi”. Znajdziecie tu mnóstwo zadań ćwiczących koncentrację, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia, a będziecie je rozwiązywać w nie byle jakim towarzystwie: z Astropiotrkiem zwiedzicie sąsiednie galaktyki, poznacie latające królikowęże i może nawet uratujecie króla przed okrutnym czarnoksiężnikiem? Przed wami świat labiryntów, w których przyjemnie się zgubić, i łamigłówek, nad którymi miło się głowić!

Za treścią książeczki "Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi" stoi Thomas Flintham.

W oryginale książka jest zatytułowana: The Book of Mazes and Puzzles.

"Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi" to książka z kategorii kreatywnych i rozwijających publikacji dla dzieci. Tego typu tytuły zachęcają przedszkolaki do różnorodnych działań twórczych. Ponadto uczą nowych umiejętności, trenują te już nabyte i pomagają odkrywać pasje. Oto spełnia się marzenie opiekuna malucha: rozwój i dobra zabawa w jednym!

Dzieci w wieku 5-7 lat rozwijają się w tym okresie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą adekwatnych lektur.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci w wielu aspektach:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia historii, co wpływa na rozwój intelektualny maleństwa.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich zainteresowanie światem. Ta książka z całą pewnością zmotywuje go do zadawania licznych pytań.
  • Piękne, barwne ilustracje rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Poza tym lektura książek wspomaga przedszkolaków w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i rozwija słownictwo.
  • To wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Historia jest w miękkiej oprawie. Lekkie wydanie sprawia, że wyruszając na wycieczkę, bez problemu można ją zapakować do pleczaczka dziecka.

Jeśli po lekturze książeczki, dziecko będzie chciało poznać więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie zastanawiaj się - sprawdź także kolejne książki z serii "Labirynty i łamigłówki".

Jest to nie za długa książka - jej długość: 192 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

Pozycja "Labirynty i łamigłówki nie z tej ziemi" została udostępniona przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę dziecko, to zobacz też pozostałe tytuły tego wydawcy.