Lektury. Scenariusze zajęć. Poradnik dla nauczyciela klas 1-3

Mac Inspiracje. Lektury - scenariusze zajęć. Poradnik dla nauczyciela klas 1-3, Wydawnictwo MAC Dane produktu: W poradniku proponujemy ideę Spotkania z lekturą, która już w samej nazwie kojarzy się dużo przyjemniej i pozytywniej niż "omawianie lektury". Pragniemy, aby spotkania te były radosnym...
17,17

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 16,00 zł

Opis

Mac Inspiracje. Lektury - scenariusze zajęć. Poradnik dla nauczyciela klas 1-3, Wydawnictwo MAC

Dane produktu:

W poradniku proponujemy ideę Spotkania z lekturą, która już w samej nazwie kojarzy się dużo przyjemniej i pozytywniej niż "omawianie lektury".

 • Pragniemy, aby spotkania te były radosnym wydarzeniem, aby sprawiały, że po książki sięga się z zainteresowaniem i oczekiwaniem na kolejną przygodę.
 • Chcemy, aby kojarzyły się z ciekawymi wydarzeniami, które pokażą, że książka wiązać się może z życiem, z tym, co naprawdę dzieje się wokół nas oraz że tak wiele może nas nauczyć.
 • Na jej podstawie można stworzyć coś własnego, może nas zainspirować do działania lub być instrukcją np. do wykonania doświadczenia, eksperymentu, przygotowania przedstawienia teatralnego.
 • Często nauczyciele zaczynają pracę z lekturą od testu sprawdzającego znajomość jej treści, a pytania są zbyt szczegółowe i nie sposób na nie odpowiedzieć.
 • Aby motywować uczniów, zachęcać do czytania, należy poszukiwać innych, bardziej atrakcyjnych sposobów.
 • Nie powinna to być ocena szkolna, bo wtedy właśnie lektura staje się obowiązkiem, a nie przyjemnością.

Proponujemy kilka sposobów sprawdzających się w klasach młodszych i stwarzających sytuację współodpowiedzialności, w której uczniowie motywują się nawzajem:

 • Odkrywamy obraz
 • Metodniki OK
 • QR konkurs
 • Uczeń pyta
 • Czytanie na dywanie

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Sposoby rozwiązywania zadań tekstowych. Poradnik"?
Książka "Sposoby rozwiązywania zadań tekstowych. Poradnik" jest opracowaniem zbiorowym,za stworzenie treści odpowiada grono autorów, a do przygotowywania zaangażowanych było grono osób.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autorów, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie oglądanego produktu.

 
W jakiej okładce jest książka?
Publikacja jest w miękkiej okładce. Poręczne i lekkie wydanie sprawia, że wychodząc do szkoły bez przeszkód można ją zabrać ze sobą.

 
W którym roku został wydany "Sposoby rozwiązywania zadań tekstowych. Poradnik"?
Ten podręcznik został opublikowany w 2022 r. Zawierając najnowsze informacje, podręcznik staje się atrakcyjniejszy dla uczniów, którzy chcą być na bieżąco z najświeższymi materiałami.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
116 to liczba stron Sposoby rozwiązywania zadań tekstowych. Poradnik.
Jest wypełniony edukacyjną treścią udoskonaloną graficznie. Zawarto w nim liczne i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a wręcz dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź przybory i inne artykuły do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Lektury. Scenariusze zajęć. Poradnik dla nauczyciela klas 1-3

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>