Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków

„Mały atlas motyli” to już drugi po „Małym atlasie ptaków” ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów. Znajdziemy tu przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż...
26,99 * 39,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł

Opis

„Mały atlas motyli” to już drugi po „Małym atlasie ptaków” ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów. Znajdziemy tu przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak. To uroczy i inspirujący elementarz dla każdego początkującego motyloznawcy!


O autorach

Paweł Pawlak jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.

Jednym z pierwszych wspomnień Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.

Za treścią tytułu "Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków" stoi Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak, Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak.

Dzieci bywają ciekawe otaczającego je świata. Pogłębiaj wiedzę malucha czytając mu publikacje z kategorii "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 3 do 11 lat, warto wręczać im odpowiednie książeczki.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i ułatwia rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Poprzez lekturę rozwija się u nich zainteresowanie światem. Ta książeczka z całą pewnością zmotywuje go do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie z przedszkolakiem stwarza mu doskonałą okazję do ćwiczenia i trenowania umiejętności mówienia. Rozmowa z rodzicem o treści korzystnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i rodzica! Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim więź.

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki dobrej jakości wykonaniu lektura znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tej serii, nie czekaj - zamów dla niego też inne książki z cyklu "Mały atlas".

Jest to krótka publikacja - ma 40 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków" wydało Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka zainteresuje dziecko, to wybierz także pozostałe pozycje od tego wydawcy.